Logo StowarzyszeniaLogo klubu "STER"

STOWARZYSZENIE ROZWOJU ZIEMI BIERUTOWSKIEJ

im. Romka Kazimierskiego

Archiwum

Strona główna
Informacje prasowe

 

Napisz do nas

 

 

 

 

 

 

Tu przenoszone są informacje ze strony głównej po wygaśnięciu ich ważności.

Polecamy również Informacje prasowe - archiwum wycinków prasowych dotyczących działalności klubu "STER" oraz Stowarzyszenia.

horizontal rule

 Dzień latawca (27.11.2016)

   Za „starą gorzelnią”, na łące przy rzece Widawie odbyły się cykliczne obchody Dnia Latawca.  Oprócz zawodów latawcowych na ten dzień zaplanowane były również konkursy sportowe i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Jednak  ulewny deszcz pokrzyżował nam plany. „Dzień Latawca” przeniesiono do pomieszczeń Klubu Ster.

 

 

horizontal rule

  II Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza w ramach imprezy sportowo-rekreacyjnej p.t. Piknik z Klubem Ster     (25.09.2016)

  II Bieg  uliczny o  puchar  Burmistrza  w  ramach  corocznie organizowanego Pikniku odbył się w parku miejskim przy ul. Wrocławskiej. Przy sprzyjającej pogodzie w biegu wzięło udział ponad 70-ciu zawodników w różnych kategoriach wiekowych zaczynając od Krasnala poprzez uczniów Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne aż po kategorię Open. Każdy uczestnik biegu mógł skorzystać z wody i poczęstunku wzmacniającego. Imprezą  zainteresowało się około 150 oglądających. Wydarzeniu temu oprócz biegów towarzyszyło wiele atrakcji m.in.: pokaz Bierutowskiej Drużyny Rycerskiej, wystawa dorobku „Klubu Ster”, bicie monety okolicznościowej z okazji 750-lecia Bierutowa oraz gra terenowa. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli spróbować swoich sił w przeciąganiu liny, rzutach do celu oraz w  konkursie  łuczniczym. Atrakcją dla dzieci były zamki dmuchane. Więcej zdjęć z imprezy jest dostępne tutaj.

horizontal rule

 

horizontal rule

  Jarmark Produktu Lokalnego (18.09.2016)

   Po raz kolejny Bierutowska Drużyna Rycerska reprezentowała Stowarzyszenie im. Romka Kazimierskiego na Jarmarku w Oleśnicy, który trwał aż trzy dni.

 

 

 

 

horizontal rule

  Wakacje w Stradomii (06-07.08.2016)

   Dzięki współpracy Stowarzyszenia z  Klubem  Turystyki Wodnej „Szekla” w Stradomii Wierzchniej zorganizowano wyjazd p.t. „ Rowery, kajaki i żaglówki”. Był to już piąty wyjazd na  dwudniowy pobyt treningowy nad zalewem w Stradomi Wierzchniej. Podczas aktywnego wypoczynku odbyło się  szereg zawodów i konkursów sportowych.

 

horizontal rule

  Uroczystości związane z 750-leciem Bierutowa (17-19.06.2016)

   Przez trzy dni na bierutowskim rynku odbywał się Jarmark z okazji 750-lecia Bierutowa. Nasze Stowarzyszenie miało duży udział w obchodach tego wydarzenia. Odpowiedzialni byliśmy za budowę obozu średniowiecznego, który powstał w rynku. Obóz wyposażyliśmy w sprzęt i rekwizyty potrzebne do organizacji turniejów  łuczniczych oraz innych konkursów. Wewnątrz obozu na rynku można było zobaczyć wystawę dorobku Stowarzyszenia oraz klubu Ster. Obóz cieszył się dużym zainteresowaniem mimo zmiennej pogody, sprawiającej nam figle.

 

 

horizontal rule

  Dzień Dziecka z kajakiem (05.06.2016)

    W niedzielę, nad rzeką Widawą odbyły się Zawody Kajakarskie połączone z organizacją Dnia Dziecka. Przeprowadzone zostały konkursy sportowe na wodzie takie jak: wyścigi kajakami na czas, pojedynczo i dwójkami oraz slalom między bojami. Nad brzegiem Widawy zmagano się w rzucie kołem ratunkowym, biegach indywidualnych i drużynowych, sztafecie, podczas przeciągania liny oraz w konkursie łuczniczym. Przy pięknej, słonecznej pogodzie, sprzyjającej wydarzeniu, w rywalizacji uczestniczyły całe rodziny oraz indywidualni mieszkańcy miasta i gminy Bierutów. To wydarzenie wspierali nasi harcerze.

horizontal rule

Zapraszamy duże i małe Dzieci oraz wszystkich chętnych na fantastyczną imprezę pt. "Dzień Dziecka z kajakiem"! 
Będą kajaki, kiełbaski,upominki dla dzieci, gry i zabawy rodzinne, rzut kołem ratunkowym,
pływanie slalomem na czas, bieganie w workach i inne ciekawe konkurencje
:)
Razem z Nami będą bawić się Harcerze, którzy przygotowali wiele
atrakcji dla najmłodszych
:)
Serdecznie zapraszamy: start godz. 15:00, niedziela 5. czerwca, miejsce: Przystań WODNIK w Bierutowie.

horizontal rule

  III Bitwa nad Bierutowem - Puchar Polski Air Combat ESA (19.03.2016)

Po raz kolejny odbyła się Bitwa nad Bierutowem - Puchar Polski Air Combat ESA. Zawody mają na celu upamiętnienie pilotów i wydarzeń z okresu I i II Wojny Światowej. W dwóch konkurencjach - I i II wojna - biorą udział modele z tamtego okresu. W Bitwie nad Bierutowem udział wzięło prawie 30 modelarzy z całej Polski, a także z Czech. Zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem oglądających, pogoda dopisywała.

 

 

horizontal rule

horizontal rule

  XXIV Finał WOŚP (17.01.2016)

Kolejny, XXIV już Finał WOŚP zakończył się wielkim sukcesem.

Zebraliśmy  16 898 zł, co jest naszym rekordem, w porównaniu do wszystkich ubiegłych lat.   

Za ten wspólny sukces chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli Orkiestrę swoim udziałem w licytacjach oraz darowiznami do puszek.

Dziękujemy także wszystkim współorganizatorom, wolontariuszom i wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie Finału. 

Organizatorzy są bardzo wdzięczni Harcerzom, którzy w trakcie trwania Finału opiekowali się dziećmi, umilając im czas różnymi atrakcjami.

Dziękujemy również przedstawicielom szkół bierutowskich, przedszkolakom i Szkole Karate za wspaniałe występy, a także rodzicom występujących dzieci za zaangażowanie.

Jak co roku, mogliśmy również liczyć na niezawodnych Strażaków, którzy wraz z Panią Jolantą Paszkowską (Ratownik Medyczny) przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Jesteśmy wdzięczni Zespołowi Ludowemu MiG Bierutów oraz zespołowi Dubster, a także wokalistce Ewie Rudzińskiej za uświetnienie tego wydarzenia swoimi występami. Aby nie pominąć nikogo składamy serdeczne podziękowania  wszystkim niewymienionym osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się  do organizacji XXIV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy za rok!

Z pozdrowieniami Zarząd Stowarzyszenia.

horizontal rule

horizontal rule

horizontal rule

Dzień Latawca (08.11.2015)

Jak co roku odbyły sie zawody latawcowe, pogoda nam świetnie dopisała, chociaż czasami wiało aż za mocno, ale nie przeszkodziło nam to w świetnej zabawie. Więcej zdjęć na naszym facebooku.

 

 

horizontal rule

50-lecie Szkoły Podstawowej nr 98 we Wrocławiu  (06.11.2015)

Drużyna rycerska wystąpiła na uroczystości 50 urodzin zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 98 imienia Piastów Wrocławskich we Wrocławiu.

 

 

 

horizontal rule

Jarmark Regionalny w Sycowie (13.09.2015)

Bierutowska Drużyna Rycerska wzięła udział w VI Jarmarku Regionalnym zorganizowanym przez Centrum Kultury w Sycowie. Odbył się pokaz walk rycerskich oraz nauka tańców dawnych. Więcej informacji dostępne tutaj.

 

horizontal rule

Bieg Uliczny o puchar Burmistrza Bierutowa (06.09.2015)

    W ramach Pikniku z Klubem „Ster” odbył się bieg uliczny o puchar Burmistrza Bierutowa. Mimo niesprzyjającej pogody w biegu wzięło udział ponad 60-ciu zawodników w różnych kategoriach. Wydarzeniu temu towarzyszyło wiele atrakcji: pokaz wielkich baniek mydlanych, pokaz Bierutowskiej Drużyny Rycerskiej, warsztaty z ceramiki oraz wikliny, wystawy lokalnych rękodzielników, pokaz modeli pływających, rodzinna gra miejska. Więcej informacji dostępnych jest na facebooku zaprzyjaźnionej Bierutowskiej Grupy Biegowej (link)

horizontal rule

Regulamin imprezy do pobrania tutaj.

horizontal rule

Festyn rodzinny Oleśnica (30.08.2015)

Drużyna rycerska wzięła udział w pierwszym Sportowym Festynie Rodzinnym w Oleśnicy zorganizowanym przez Oleśnicką Fundację Rozwoju Sportowego. Więcej zdjęć dostępnych tutaj.

 

 

 

horizontal rule

Stradomia Wierzchnia (22-23.08.2015)

 

Odbył się dwudniowy wyjazd treningowy nad zalew w Stradomi Wierzchniej. Dzięki współpracy z Klubem Turystyki Wodnej „Szekla” był to już czwarty wyjazd. Podczas pobytu nad zalewem uczestnicy brali udział w szkoleniu teoretycznym i praktycznym dotyczącym nauki pływania na łodziach klasy OPTYMIST oraz wiązania podstawowych węzłów żeglarskich. Więcej zdjęć na naszym facebooku.

horizontal rule

Kajaki z Klubem „Ster” (18.07.2015)

 

Pływanie rekreacyjne na kajakach turystycznych oraz sterowanie modelami samolotów dla mieszkańców wsi Zbytowa. Więcej zdjęć na naszym facebooku.

horizontal rule

Zawody kajakarskie połączone z organizacją Dnia Dziecka na przystani „Wodnik” (31.05.2015)

 

W ramach wydarzenia odbył się slalom między bojami, wyścigi kajakiem na czas pojedynczo i parami oraz wiele konkursów i zabaw dla mieszkańców. Więcej zdjęć na naszym facebooku.

horizontal rule

horizontal rule

Zawody Air Combat ESA (28.03.2015)

 Druga podniebna bitwa modeli samolotów zdalnie sterowanych. W zawodach wzięło udział 50 modelarzy z całej Polski (teren byłego boiska na Karwińcu). Więcej zdjęć na naszym facebooku.

 

 

 

horizontal rule

BOWBASKET (21.02.2015)

Stowarzyszenie wystąpiło jako partner przy organizacji turnieju BOWBASKET (Hala Sportowo Widowiskowa w Bierutowie)

horizontal rule

Zaproszenie na Walne Zebranie ( 22.01.2015 r.)

ZAWIADOMIENIE O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ROZWOJU ZIEMI BIERUTOWSKIEJ im. ROMKA KAZIMIERSKIEGO

Sprawozdawcze Walne Zebranie odbędzie się w dniu 08.02.2015r.

o godz. 15.00 – 15.30 w klubie „Ster” ul. Młyńska 1, 56-420 Bierutów

Porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania – Tomasz Betka Prezes Zarządu.

 2. Pierwszy termin Walnego Zebrania po stwierdzeniu kworum.

 3. Drugi termin Walnego Zebrania w przypadku braku kworum w pierwszym terminie.

 4. Wybór przewodniczącego i sekretarza.

 5. Stwierdzenie ważności i prawomocności zebrania Walnego członków Stowarzyszenia im. Romka Kazimierskiego.

 6. Powołanie Komisji Skrutacyjnej.

 7. Przyjęcie porządku obrad.

 8. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia z działalności w mijającej kadencji, w tym sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2014.

 1. Głosowanie nad przyjęciem sprawozdania z działalności Zarządu (merytorycznego i finansowego).

 1. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oceniającego działalność pracy Zarządu.

 2. Głosowanie za przyjęciem sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności za 2014r wraz z wnioskiem w sprawie absolutorium dla Zarządu Stowarzyszenia na rok 2015.

 3. Ustalenie Programu na następną kadencję wraz z planem pracy i preliminarzem finansowym na 2015r.

 1. Wolne wnioski.

 2. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem

Tomasz Betka Prezes Zarządu

horizontal rule

23 finał WOŚP ( 11.01.2015 r.)

Jak co roku w drugi weekend stycznia odbył się kolejny - 23 Finał WOŚP. Bierutów także grał wraz z orkiestrą dzięki Stowarzyszeniu Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego. Zebrano 12945 zł. Jest to wynik lepszy niż ubiegłoroczny aczkolwiek nienajlepszy w historii.

 

horizontal rule

horizontal rule

Dzień latawca ( 26.10.2014 r.)

    Na łące przy rzece Widawie oprócz zawodów latawcowych odbyły się biegi w workach, biegi indywidualne i grupowe na czas oraz przeciąganie liny i hula hop.

 

 


horizontal rule

Spływ kajakowy ( 20.06 - 21.06.2014 r.)

      W tych dniach odbył się dwudniowy treningowy spływ kajakowy z Bierutowa do Wrocławia.

 

 

 

 

horizontal rule

Zawody kajakarskie "Próba sił na wodzie" ( 01.06.2014 r.)

    Odbyły się one nad rzeką Widawą. Podczas tych zawodów przeprowadzone zostały konkursy sportowe takie jak : wyścigi kajakami na czas: pojedynczo i dwójkami, slalom między bojami, rzut kołem ratunkowym, biegi indywidualne, drużynowe, sztafeta, przeciąganie liny i konkurs łuczniczy.

 

 

 

horizontal rule

horizontal rule

Puchar Śląska w GOALBALL ( 08.05.-11.05.2014 r.)

      Uczestnicy Mistrzostw Polski w Goalball byli zameldowani w Hotelu Perła w Oleśnicy .Turnieje odbyły się w Hali Ośrodka Kultury i Sportu w Bierutowie. Odbyły się mecze dziesięciu ekip z całej Polski (system każdy z każdym).W przerwie podano ciepły posiłek dla zawodników, sędziów, wolontariuszy i gości. Za uzyskane wyniki zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

horizontal rule

AIR COMBAT ESA ( 05.04.2014 r.)

      W pierwszą sobotę kwietnia odbyła się podniebna Bitwa modeli zdalnie sterowanych. W zawodach tych wzięli udział modelarze z całej Polski.

horizontal rule

horizontal rule

horizontal rule

XXII Finał WOŚP ( 12.01.2014 r.)

       Po raz kolejny organizacją finału WOŚP w naszej gminie zajęło się SRZB im. Romka Kazimierskiego. Rozpoczął się on o godz.15-ej "Jasełkami " Szkoły Podstawowej, a następnie Przedszkolaki, których występ przynosi dużo radości i bisów. Pomiędzy licytacjami można było zobaczyć występ indywidualny Tomasza Łach i zespołów The New Shadows z Namysłowa i Dubster z Bierutowa. Dzięki tej akcji wspomogliśmy szczytny cel XXII FINAŁU.    

horizontal rule


horizontal rule

Walne zebranie członków ( 10.03.2013 r.)
    Zgodnie z planem odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na którym podsumowano siódmy rok działalności Stowarzyszenia, zatwierdzono rozliczenie roczne oraz ustalono plan prac na rok 2013.

horizontal rule

ZAWIADOMIENIE O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ROZWOJU ZIEMI BIERUTOWSKIEJ im. ROMKA KAZIMIERSKIEGO

Sprawozdawcze Walne Zebranie odbędzie się w dniu 10.03.2013 r o godz. 18 00 w klubie „Ster” ul. Młyńska 1, 56-420 Bierutów

Porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania – Małgorzata Kazimierska Prezes Zarządu.

 2. Stwierdzenie kworum.

 3. Wybór przewodniczącego oraz sekretarza i komisji skrutacyjnej.

 4. Przyjęcie porządku obrad.

 5. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia z działalności w roku 2012, w tym sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2012

 6. Głosowanie nad przyjęciem sprawozdania z działalności Zarządu (merytorycznego i finansowego).

 7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oceniającego działalność pracy Zarządu.

 8. Głosowanie za przyjęciem sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności za 2012 r wraz z wnioskiem w sprawie absolutorium dla Zarządu Stowarzyszenia na rok 2013.

 9. Ustalenie Programu na następny rok 2013 z planem pracy i preliminarzem finansowym na 2013r.

 10. Wolne wnioski.

 11. Zamknięcie obrad.

Z poważaniem

Małgorzata Kazimierska

Prezes Zarządu

horizontal rule

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13.01.2013 r.)

    Po raz kolejny organizacją finału WOŚP w naszej gminie zajęło się Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego. Rozpoczął się on od godziny 15:00 od tradycyjnego powitania przez Panią Małgorzatę Kazimierską przybyłych na tę uroczystość gości. Zgodnie z programem następowały prezentacje artystyczne przygotowane przez gimnazjum i przedszkole jak również młodzież z zespołu muzycznego pani Ady Kłosowskiej oraz zespół "Bierutowianie". Pomiędzy występami wplecione zostały licytacje gadżetów WOŚP jak również pozostałych „fantów” podarowanych przez stałych sponsorów. O godzinie 20:00 wystrzelone zostało „światło do nieba" ufundowane przez burmistrza Bierutowa, a zaraz po nim odbyły się jeszcze ostatnie licytacje.  Ostatecznie zebraliśmy 14 038,34 zł.

Lista wolontariuszy, którzy przyczynili się do organizacji kolejnego finału WOŚP:

1. Artur Cioma
2. Marta Dąbrowska
3. Natalia Olejnik
4. Eryk Łukowski
5. Brajan Pluta
6. Grzegorz Grabowski
7. Paulina Głuch
8. Nina Otocka
9. Karolina Kryk
10. Kinga Cioma
11. Kamila Skura
12. Karolina Kropielnicka
13. Michał Skoczylas
14. Lidia Słodkowska
15. Magdalena Miodek
16. Krzysztof Kisiel
17. Norbert Książak
18. Piotr Zwarycz
19. Katarzyna Górska
20. Tomasz Betka
21. Izabela Szczepańska
22. Łukasz Zmarzły
23. Grzegorz Zmarzły
24. Sebastian Zmarzły
25. Piotr Kazimierski
26. Małgorzata Kazimierska
27. Andrzej Bernaś
28. Paweł Stępień
29. Mariusz Woś
30. Piotr Zmarzły

Serdeczne podziękowania należą się naszym niezawodnym sponsorom, na których co roku możemy liczyć. Oto lista sponsorów XXI FINAŁU WOŚP:

1. Auto mix
2. Burmistrz Miasta i Gminy Władysław Bogusław Kobiałka
3. Cybor Tech
4. Domex Stanisław Sosowski
5. Dorota Salon Fryzjerski
6. GOLSUN- Solarium
7. Jeziorski Włodzimierz
8. JMG Motocykle
9. Kawiarnia Agawa Tomasz Król
10. MACMA
11. MILO Sklep Państwa Soroczyńscy
12. Paszkowscy Piotr i Grzegorz
13. Piekarnia Elżbieta Malik-Mielcarska
14. Piekarnia Zbigniew i Rafał Powąska
15. Piotr Pliszek
16. Przyjaciele z Calsberg
17. Sedria Sławomir Góralczyk
18. Spółdzielnia Handlu Produkcji i Usług Adam Jarząb
19. Surma Jacek - sklep wędkarski
20. Teleszko Barbara
21. Gimnazjum
22. Przedszkole
23. Ada Kłosowska
24. Sklep Mięsny Urbanowscy
25. Auto Plus
26. „Urwis” Sklep Pani Małgorzaty Pawlik
27. Księgarnia Państwa Ungier
28. Zakład Usług Kominiarskich
29. Marek Bińkowski
30. Zespół "Bierutowianie"
 

W dziale "Informacji prasowych" znajduje się również artykuł z Panoramy Oleśnickiej o bierutowskim XXI finale WOŚP.

horizontal rule

horizontal rule

Dzień Latawca (21.10.2012)

   Tegoroczny dzień latawca odbył się nad rzeką Widawą podczas pięknej słonecznej pogody. Brak silnego wiatru uniemożliwił wysokie loty, ale dzień ten i tak miło wspominają uczestnicy - oprócz nagród i dyplomów każdy posilił się kiełbasą upieczoną przy ognisku. 

 

 

 

 


horizontal rule

Jarmark Produktu Lokalnego (22-23.09.2012 r.) 

   Po raz kolejny na Rynku Miejskim w Oleśnicy odbył się " Jarmark Produktu Lokalnego" zorganizowany przez LGD Dobra Widawa. Impreza zorganizowana była w oparciu o kulturę poszczególnych tradycji terenu LGD. Drużyna rycerska również wzięła w niej udział.Zdjęcia dostępne w galerii.

 
 
 

horizontal rule

XXXII Międzynarodowy Konkurs Modeli Kartonowych (16.09.2012)

   Jak co roku w Oleśnicy odbył się Międzynarodowy Konkurs Kartonowych i Plastikowych Modeli Redukcyjnych, w którym uczestniczyliśmy. W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajęła zawodniczka klubu STER Zuzanna Konefał.

 

 

horizontal rule

Piknik z Klubem Ster (15.09.2012)

Już poraz szósty w sobotnie popołudnie mieszkańcy Bierutowa mogli wziąć udział w konkursach, grach i zabawach zorganizowanych przez wolontariuszy i członków Stowarzyszenia. Można było zobaczyć walkę młodych i starszych rycerzy oraz pokaz tańców "dam dworu".

Podczas pikniku ogłoszono również wyniki konkursu plasycznego. Oto lista uczestników wraz z nagrodami:

1. Daria Górska lat 5  I miejsce

2. Jakub Czyż  lat 5  I miejsce

3. Wiktoria Koziatek lat 7

4. Wiktoria Sroka  lat 14 I miejsce

5. Anna Urbaniak  lat 15  II miejsce

6. Marta Łukasik  lat 14   III miejsce

7. Agnieszka Kaczorowska lat 14

8. Anna Leśniewska  lat 14

9. Jan Rębielak  lat 13

10. Marta Dąbrowska lat 13

11. Natalia Olejnik

12. Aleksandra Mora

13. Piotr Michalak

14. Weronika Olczyk

15. Hanna Zganiacz

Na zakończenie pikniku zaprezentował się zespół DUBSTER.

horizontal rule

horizontal rule

Konkurs plastyczny Najpiękniejsze zabytki Bierutowa” (03.09.2012)

      Uprzejmie informujemy, że Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego organizuje konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pt. „Najpiękniejsze zabytki Bierutowa”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży zabytkami i historia miasta Bierutów. Poprzez organizację niniejszego konkursu chcielibyśmy stworzyć okazje do promowania postawy artystycznej dzieci i młodzieży z terenu miasta i gminy Bierutów.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

PT. „NAJPIĘKNIEJSZE ZABYTKI BIERUTOWA”

Organizator:

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego ul. Krasińskiego 1, 56-420 Bierutów

Cel konkursu:

Zainteresowanie dzieci i młodzieży zabytkami i historią miasta Bierutów. Animowanie i integrowanie społeczności lokalnej. Konkurs stwarza okazję do promowania postawy artystycznej.

Ocena:

W ocenie będzie brane pod uwagę: sposób wykonania pracy, inwencja artystyczna i pomysłowość.

Nagrody:

Organizator przewiduje przyznanie nagród głównych oraz dopuszcza przyznanie wyróżnień.

Terminy:

12.09.2012r. – Ostateczny termin zgłaszania prac. Po tym terminie prace nie będą przyjmowane.

15.09.2012r. – Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wystawa prac podczas Pikniku z Klubem „STER”.

Od dnia 17.09.2012r. oficjalne wystawy prac konkursowych w poszczególnych szkołach. Harmonogram wystaw zostanie zamieszczony na www.ster-bierutow.info.

 

Warunki uczestnictwa w konkursie:

1. W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież z miasta i gminy Bierutów.

2. Na konkurs należy dostarczyć własnoręcznie wykonaną pracę.

3. Prace uszkodzone nie będą brane pod uwagę.

4. Każdy uczestnik może nadesłać jedną pracę w formacie A4. Technika wykona pracy jest dowolna.

5. Do prac powinny być dołączone metryczki zawierające:

IMIĘ, NAZWISKO, WIEK AUTORA , ADRES ZAMIESZKANIA, NR TEL. KONTAKTOWEGO.


W przypadku większej ilości prac nadsyłanych przez szkołę lub przedszkole metryczka powinna dodatkowo zawierać:

ADRES, NAZWA SZKOŁY LUB PRZEDSZKOLA

IMIĘ I NAZWISKO NAUCZYCIELA PROWADZĄCEGO

NUMER TELEFONU, ADRES EMAIL


6. Prace należy nadsyłać na adres:


Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego

ul. Krasińskiego 1, 56-420 Bierutów

z dopiskiem: „Najpiękniejsze zabytki Bierutowa”

lub dostarczyć osobiście pod adres:

ul. Młyńska 1, 56-420 Bierutów, Klub „STER”

W dniach środa od 17:00-19:00 oraz piątek od 18:00 do 19:00

7. Kategorie wiekowe:

- do 6 lat

- 7-11 lat

- 12-15 lat

- 16-20 lat

Przesłane prace przechodzą na własność Organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do ich wykorzystania poza konkursem. Organizator ma prawo do zmian w regulaminie.

horizontal rule

Wakacje z rowerem, kajakiem i żaglówką (18-19.08.2012)

   Dzieci i młodzież z Klubu „Ster” po raz kolejny wyruszyły w terenową przygodę - tym razem na dwóch kołach. 18 sierpnia 2012r. dwie grupy 15 osobowe wraz z opiekunami udały się w 20 km trasę z Bierutowa do Stradomi Wierzchniej.

   Na miejscu dzięki gościnności Klubu Turystyki Wodnej „SZEKLA” cała grupa mogła rozbić obozowisko nad zalewem. Uczestnicy wyjazdu pod opieką dorosłych mieli możliwość pływania na kajakach oraz żaglówkach: „Delfin” i „Orion” udostępnionych przez gospodarzy. (W czasie) Podczas wyjazdu nie zabrakło również orzeźwiających kąpieli, leżakowania na plaży, ciepłego słońca i gier sportowych. Sobotnie szaleństwo zakończyło ogromne ognisko, pyszne kiełbaski, wspólnie grane i śpiewane szanty.

   Niedzielny poranek i popołudnie również wypełnione były plażowymi i wodnymi atrakcjami.

   Piękna Stradomia przywitała nas ciepłymi promieniami słońca i takimi nas pożegnała. Serdecznie podziękowania kierujemy dla Klubu Turystyki Wodnej „SZEKLA” za udostępnienie miejsca noclegowego, żaglówek, a przede wszystkim za towarzystwo i pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia.

W archiwum prasowym pojawił się artykuł z gazety Oleśniczanin opisujący wyprawę.(LINK)

horizontal rule

horizontal rule

Gra terenowa"Ścieżkami tajemniczego Bierutowa" (26.07.2012 r.)

    "Ścieżkami tajemniczego Bierutowa" to gra terenowa zorganizowana przez wolontariuszy działających w Klubie „Ster”, która odbyła się w dniach 26-27 lipca 2012r.

    Dzieci uczestniczące w cotygodniowych zajęciach w Klubie „Ster” poprzez udział w grze miały szansę rozwinąć umiejętność zdrowej rywalizacji oraz pracy w zespole.

   Głównym zadaniem grup oznaczonych 4 kolorami (żółty, czerwony, zielony, niebieski) było pokonanie w jak najkrótszym czasie szlaku biegnącego ulicami miasta, a jednocześnie rozwiązanie jak największej ilość rebusów, zagadek oraz wykonanie różnego rodzaju zadań. Wszystko to po to by mogły dogłębniej poznać historię i dzieje Miasta Bierutów.

   Gra terenowa rozpoczynała się dla wszystkich w siedzibie Klubu „Ster”. W godzinach popołudniowych opiekunowie wraz z dziećmi wyruszyli w trasy. Na szlaku czekało wiele niespodzianek m. in. kolorowe znaki, listy przewodnie oraz głęboko zakopany skarb.

   Miejscem docelowym była przystań "Wodnik". Tu grupy rywalizowały ze sobą w starciach sportowych i zadaniach grupowych - liczył się spryt i współpraca w grupie. Przystań „Wodnik” była jednocześnie miejscem noclegu i dalszej zabawy.

   Ciepły, słoneczny i pełen emocji dzień zakończył się wspólnym rozbijaniem obozowiska i biwakowaniem przy ognisku. Wiele radości przyniosły wieczorne pokazywane i rysowane kalambury, które były ostatnią konkurencją w całodniowej grze terenowej.

   Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz dyplomów odbyło się następnego dnia z samego rana. Najlepszą drużyną okazała się grupa koloru żółtego zdobywając główną nagrodę. Pozostałe drużyny otrzymały nagrody pocieszenia. Serdecznie wszystkim dziękujemy i zapraszamy do udziały w kolejnych przedsięwzięciach.

horizontal rule

Zaproszenie do udziału w grze terenowej "Ścieżkami tajemniczego Bierutowa" (26.07.2012 r.)

 

horizontal rule

Piknik Rodzinny w Dziadowej Kłodzie (07.07.2012 r.)

       Pierwszy Piknik Rodzinny odbył się przy świetlicy wiejskiej. Rycerze zaprezentowali szyki bojowe oraz walkę natomiast "damy dworu" taniec praczek oraz wspólny taniec integracyjny. Na pikniku oprócz przeciągania liny, malowania twarzy przeprowadzony został turniej strzelania z broni pneumatycznej. Puchar za pierwsze miejsce przypadł Marcinowi Grabowskiemu. Zdjęcia z imprezy dostępne tutaj lub po kliknięciu w zdjęcie obok.

horizontal rule

Dom Dziecka Bierutów (26.06.2012 r.)

       Plenerowy piknik zorganizowany przez Bierutowską Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą zorganizowany pod hasłem "Dzień Sukcesu" był następną okazją do zaprezentowania swoich zdolności przez rycerzy i damy dworu. Oprócz podsumowania rocznej pracy dzieci i ich opiekunów, spotkanie połączone było z poczęstunkiem, zabawą oraz z szybkim kursem tańca integracyjnego.

horizontal rule

Piknik Rodzinny Jemielna (24.06.2012 r.)

      Pokaz drużyny rycerskiej oraz ich obóz był okazją do zaprezentowania się w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Jemielnej. Uczestnicy pikniku nagrodzili występujących gromkimi brawami a organizatorzy solidnym poczęstunkiem. Zdjęcia z imprezy dostępne tutaj lub po kliknięciu w zdjęcie obok.

horizontal rule

Próba sił na wodzie (03.06.2012 r.)   

      To kolejny już dzień dziecka połączony z zawodami kajakarskim na rzece Widawie organizowany przy przystani Wodnik. Piknik rozpoczął się pokazem rycerzy i dam dworu. Były organizowane różnego rodzaju konkursy m.in : hula hop, biegi w workach, strzelanie z łuku itp Można było popływać kajakiem. Na pikniku odbył się również konkurs modeli wykonanych przez młodych modelarzy. Atrakcją pikniku był pokaz samolotów zdalnie sterowanych zorganizowany przez Tomka i Marka Betka oraz ich przyjaciół. Przygotowane było ognisko jednak ulewny deszcz pokrzyżował dalsze plany organizatorów. Zdjęcia z imprezy dostępne tutaj lub po kliknięciu w zdjęcie obok.

horizontal rule

Piknik Rodzinny Wszechświęte ( 02.06.2012 r.)
    Na zaproszenie Rady Rodziców Szkoły Podstawowej drużyna rycerska uświetniła kolejny piknik przez nich zorganizowany. Na pikniku oprócz gier i zabaw można było się najeść do syta. Była kwaśnica ugotowana przez starszyznę rycerską oraz różnego rodzaju ciasta upieczone przez rodziców. Zdjęcia dostępne tutaj lub po kliknięciu w zdjęcie obok.

horizontal rule

Przygotowanie przystani Wodnik ( 01.06.2012 r.)
    Tegoroczny dzień dziecka spędziliśmy bardzo pracowicie. Na wykoszonym przez ZWKiO terenie członkowie  stowarzyszenia, wolontariusze i dzieci uczęszczające na zajęcia do klubu przygotowały przystań do niedzielnych potyczek. Starsi zmontowali dodatkowe komplety stołów wraz z ławkami oraz podest umożliwiający bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z kajaka, a dzieci wyzbierały śmieci, szkło i inne pozostałości.

horizontal rule

horizontal rule

Piknik Rodzinny w Szkole Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy ( 27.05.2012 r.)


        Na zaproszenie Dyrekcji w dniu 27 maja  (niedziela) drużyna rycerska uświetniła piknik rodzinny . Była głównym punktem programu za co składa serdeczne podziękowanie. Zdjęcia z imprezy dostępne tutaj lub po kliknięciu w zdjęcie obok.

 

 

 

horizontal rule

Oleśnica podzamcze ( 26.05.2012 r.)
       W tym dniu został zorganizowany wyjazd drużyny rycerskiej do Oleśnicy. Na podzamczu odbywała się inscenizacja historyczna "Najazd Husytów na Oleśnicę". Oprócz inscenizacji obył się również konkurs strojów średniowiecznych, w którym braliśmy udział. Nagrodzony został strój Kamila Thomali, Eryka Łukowskiego oraz Moniki Kaczorowskiej.

horizontal rule

Walne zebranie członków ( 12.02.2012 r.)
    Zgodnie z planem odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na którym podsumowano szósty rok działalności Stowarzyszenia, zatwierdzono rozliczenie roczne oraz ustalono plan prac na rok 2012.

horizontal rule

ZAWIADOMIENIE O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA ROZWOJU ZIEMI BIERUTOWSKIEJ im. ROMKA KAZIMIERSKIEGO

 

Sprawozdawcze Walne Zebranie odbędzie się w dniu 12.02.2012r.

o godz. 15.00 w klubie „Ster” ul. Młyńska 1, 56-420 Bierutów

Porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania – Małgorzata Kazimierska Prezes Zarządu.

 2. Stwierdzenie kworum.

 3. Wybór przewodniczącego oraz sekretarza i komisji skrutacyjnej.

 4. Przyjęcie porządku obrad.

 5. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia z działalności w mijającej kadencji, w tym sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2011.

 1. Głosowanie nad przyjęciem sprawozdania z działalności Zarządu (merytorycznego i finansowego).

 1. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oceniającego działalność pracy Zarządu.

 2. Głosowanie za przyjęciem sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności za 2011r wraz z wnioskiem w sprawie absolutorium dla Zarządu Stowarzyszenia na rok 2012.

 3. Omówienie zmian w Statucie Stowarzyszenia

 4. Głosowanie nad uchwałą w sprawie zmian w Statucie Stowarzyszenia im. Romka Kazimierskiego

 1. Ustalenie Programu na następną kadencję wraz z planem pracy i preliminarzem finansowym na 2012r.

 1. Wolne wnioski.

 2. Zamknięcie obrad.

  Z poważaniem

  Małgorzata Kazimierska

  Prezes Zarządu

horizontal rule

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (7-8.01.2012 r.)

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bierutowie podobnie jak w roku ubiegłym trwał dwa dni. Jego organizacją zajęło się Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego.

W sobotę 7 stycznia od godziny 18:00 w Auli ZSP Bierutów rozpoczęły się koncerty muzyczne, z których całkowity dochód został przekazany na rzecz WOŚP. Oprócz gospodarzy wieczoru - bierutowskiego zespołu „Dubster”, na scenie można był usłyszeć zespoły: „Rayne” z Żarowa (zwycięscy Muzycznej Bitwy 2009 organizowanej przez Radio Wrocław) oraz „Wild Jack” z Oleśnicy. Po zakończonych koncertach bierutowski sztab wraz z wolontariuszami zbierał siły i przygotowywał się na dzień następny, gdyż w niedzielę zbieranie pieniędzy do puszek rozpoczęło się już od 7 rano. Przez cały dzień, aż do wieczora na ulicach Bierutowa jak i w okolicznych miejscowościach wolontariusze dwoili się i troili, aby zebrać jak największą sumę pieniędzy, która pomoże tym najbardziej potrzebującym. W tym roku pieniądze z WOŚP przekazane zostaną na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

W czasie, gdy część wolontariuszy zajęta była zbieraniem pieniędzy „na mieście” pozostała część znajdująca się w Auli skrupulatnie przygotowywała się do realizacji XX Finału. Rozpoczął się on od godziny 15:30 od tradycyjnego powitania przez Panią Małgorzatę Kazimierską przybyłych na tę uroczystość gości. Finał pękał w szwach od programów artystycznych przygotowanych zarówno przez bierutowskie szkoły i przedszkole jak również młodzież i dorosłych chcących zaprezentować swoje talenty na scenie. Pomiędzy artystycznymi występami wplecione zostały licytacje gadżetów WOŚP jak również pozostałych „fantów” podarowanych przez stałych sponsorów. Ze względu na dużą ilość nie zlicytowanych przedmiotów zajmujących większą część sceny, jak również ograniczony czas organizatorzy Finału musieli zrezygnować z występu bierutowskiego pokazu karate, za co serdecznie przepraszają. O godzinie 20:00 wystrzelone zostało „światło do nieba" ufundowane przez burmistrza Bierutowa, a zaraz po nim odbyły się jeszcze ostatnie licytacje.

W dzień XX Finału nieustannie padający deszcz skutecznie utrudniał działania związane ze zbiórką pieniędzy, jednakże Bierutów po raz kolejny staną na wysokości zadania i na rzecz WOŚP ostatecznie przekazał 14 827 zł. Jest to kwota porównywalna do zebranej podczas XIX finału, warto jednak zauważyć, że jak na tak trudne warunki pogodowe naprawdę dobra.

Polecamy również zapoznać się z informacjami prasowymi w naszym archiwum.

horizontal rule

horizontal rule


30-lecie powstania Klubu STER  (29.10.2011 r.)

    W sobotę o godzinie 17.00 w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych rozpoczęła się oficjalna część 30 urodzin naszego klubu. Licznie zgromadzonych gości powitała i przypomniała historię powstania Klubu, prezes Małgorzata Kazimierska. Następnie goście obejrzeli pokaz slajdów przedstawiający najważniejsze wydarzenia z historii klubu oraz kilka pokoleń młodzieży, która uczestniczyła w zajęciach. Podczas pokazu minutą ciszy uczczono pamięć założyciela Klubu, tragicznie zmarłego Romka Kazimierskiego jego córki Elżbiety oraz innych zmarłych członków klubu. Dla wszyskich zgromadzonych przyjaciół klubu przygotowano podziękowania oraz pamiątkowe kalendarze. Zaproszono również zgromadzonych gości na lampkę szampana i skromny poczęstunek. Część oficjalną 30-lecia zakończył pokaz walk rycerskich i tańca średniowiecznego w wykonaniu naszej drużyny rycerskiej wraz z damami dworu.
    W dalszej mniej oficjalnej części przewidziano zwiedzanie pomieszczeń klubowych przy ulicy Młyńskiej. Pomieszczenia te dzięki dobrej współpracy z LGD Dobra Widawa i dotacji z Urzędu Marszałkowskiego oraz ciężkiej pracy członków stowarzyszenia zostały specjalnie na 30-lecie klubu wyremontowane. Zainstalowany został również kominek z systemem dystrybucji gorącego powietrza zapewniający w zimie odpowiednią temperaturę do prowadzenia zajęć. Udało się również wygospodarować środki na zakup ekranu pokazowego, na którym można wyświetlać filmy. Dalszą część uroczystości stanowiło wspólne oglądanie dawnych filmów z klubu m.in. budowa makiety Gdańska, wspominanie oraz biesiada, która trwała do późnych godzin nocnych.
    Już niedługo do naszej galerii trafią zdjęcia z uroczystości oraz zdjęcia z remontu.

horizontal rule

horizontal rule

Jarmark Produktu Lokalnego (17-18.09.2011 r.)

    Po raz kolejny w na rynku w Oleśnicy odbył się jarmark zorganizowany przez LGD Dobra Widawa, skupiający lokalnych artystów, wytwórców i usługodawców. Pod hasłem "Poznaj skarby Dobrej Widawy" integruje się lokalne środowisko. Drużyna rycerska również tam była. Zdjęcia dostępne w galerii po kliknięciu w zdjęcie obok.

horizontal rule

Pałac w Dobroszycach (11.09.2011 r.)

    Drużyna Rycerska wystąpiła podczas Europejskich Dni Dziedzictwa w Dobroszycach. W ramach tej cyklicznej imprezy odbyło się zwiedzanie pałacu w Dobroszycach oraz przypałacowego parku, wykłady związane z historią Dobroszyc i pałacu, koncert muzyki dawnej, turniej rycerski oraz zabawy dla dzieci. Impreza miała przybliżyć historię powstania Dobroszyc i rolę pałacu w tym procesie. Zdjęcia dostępne w galerii po kliknięciu w zdjęcie obok.

horizontal rule


Dożynki Powiatu Oleśnickiego - Jenkowice (04.09.2011 r.)

    W pierwszą niedzielę września na zaproszenie LGD Dobra Widawa, Drużyna Rycerska dała pokaz podczas Dożynek Powiatowych w Jenkowicach. Zdjęcia z pokazu dostępne są w naszej galerii lub bezpośrednio tutaj lub po kliknięciu w zdjęcie obok.

horizontal rule

Pokaz w Chrząstawie (10.07.2011 r.)

    Bierutowska Drużyna Rycerska uświetniła swoim pokazem Sportowy Piknik Chrząstawski. Piknik organizowany był przez zaprzyjaźnione Towarzystwo Miłośników Chrząstawy. Zdjęcia z pokazu są do obejrzenia tutaj lub po kliknięciu na zdjęcie obok.

horizontal rule

Piknik rodzinny w Przeczowie (25.06.2011 r.)

    Na zaproszenie sołectwa Przeczowa Bierutowska Drużyna Rycerska swoim bogatym artystycznie występem uświetniła to wydarzenie. Rycerze i damy dworu jak zawsze zaprosili chętnych do wspólnego tańca integracyjnego. Najmłodsi próbowali swoich sił przy strzelaniu z łuku. Organizatorzy ugościli nas pysznymi pierogami.
Zdjęcia z pokazu są dostępne tutaj lub po kliknięciu na zdjęciu obok.

Próba sił na wodzie (05.06.2011 r.)
    W niedzielę 5-go czerwca 2011 na rzece Widawie na przystani "Wodnik" odbyły się zawody kajakarskie organizowane przez nasze Stowarzyszenie. Na rzece Widawie przygotowaliśmy krótki tor kajakowy, na którym rozegranych zostało kilka konkursów. Można było wziąć udział między innymi w indywidualnym slalomie między trzema bojami oraz indywidualnym i w parach wyścigu na czas. Slalom odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: młodziki i seniorzy, W wyścigu w parach brały udział również przedstawicielki płci pięknej. Niestety nie zwyciężyły, ale nie zajęły również ostatniego miejsca, czyli pokonały kilka załóg męskich. Uczestnicy zawodów stosownie do zajętych miejsc otrzymali: puchary, medale oraz nagrody pocieszenia.

    Po zakończeniu zawodów na wodzie konkursy przeniosły się na pobliską łąkę. W tym czasie cztery kajaki pozostawały do dyspozycji zainteresowanych pływaniem mieszkańców Bierutowa. Pływanie kajakami cieszyło się dużym wzięciem. Korzystali z niego rodzice wraz z dziećmi oraz młodzież i starsi. W upale słonecznym na brzegu można było wziąć udział w innych konkursach między innymi w rzutach woreczkami do okręgu i rzutach kołem ratunkowym na odległość. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia pokazu i próba samodzielnego sterowania modelu redukcyjnego „Ewa” oraz mimo silnego wiatru pokaz akrobacji modelu samolotu zdalnie sterowanego wykonanego przez Tomasza Betkę. Zapraszamy za rok!

Kilka zdjęć z imprezy znajduje się tutaj.

horizontal rule

horizontal rule

Pokaz drużyny rycerskiej w Sycowie (28.05.2011 r.)


              "Koszałek Opałek" to nazwa przedszkola w Sycowie, które w dniu 28 maja obchodziło 65 lat istnienia. Stowarzyszenie im. Romka Kazimierskiego uświetniło występami drużyny rycerskiej tę wspaniałą uroczystość.

 

horizontal rule

Walne zebranie członków ( 06.03.2011 r.)

   
Zgodnie z planem odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na którym podsumowano piąty rok działalności Stowarzyszenia, zatwierdzono rozliczenie roczne oraz ustalono plan prac na rok 2011.

horizontal rule

Zawiadomienie o walnym zebraniu członków Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego (28.02.2011 r.)

Sprawozdawcze Walne Zebranie odbędzie się w dniu 06.03.2011r.

o godz. 15.00 w klubie „Ster” ul. Młyńska 1, 56-420 Bierutów


Porządek obrad:

 1. Otwarcie zebrania – Małgorzata Kazimierska Prezes Zarządu.

 2. Stwierdzenie kworum.

 3. Wybór przewodniczącego oraz sekretarza i komisji skrutacyjnej.

 4. Zatwierdzenie porządku obrad.

 5. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia z działalności w mijającej kadencji, w tym sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2010.

 1. Głosowanie nad przyjęciem sprawozdania z działalności Zarządu (merytorycznego i finansowego).

 1. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej oceniającego działalność pracy Zarządu.

 2. Głosowanie za przyjęciem sprawozdania Komisji Rewizyjnej z działalności za 2010r wraz z wnioskiem w sprawie absolutorium dla Zarządu Stowarzyszenia na rok 2011.

 3. Omówienie zmian w Statucie Stowarzyszenia wynikłych ze zmiany Ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie.

 4. Głosowanie nad uchwałą w sprawie zmian w Statucie Stowarzyszenia im. Romka Kazimierskiego.

 1. Przedstawienie nowego kandydata na członka Stowarzyszenia.

 2. Głosowanie nad przyjęciem Andrzeja Bernasia na członka Stowarzyszenia im. Romka Kazimierskiego.

 3. Ustalenie Programu na następną kadencję wraz z planem pracy i preliminarzem finansowym na 2011r.

 4. Wolne wnioski.

 5. Zamknięcie obrad.

 

Z poważaniem

Małgorzata Kazimierska

Prezes Zarządu

horizontal rule

XIX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (8-9.01.2011 r.)

Podobnie jak w ubiegłym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bierutowie grała dwa dni. Organizacją tego przedsięwzięcia zajęło się Stowarzyszenie im. Romka Kazimierskiego. W sobotę 8 stycznia poprzez koncerty zespołów: „Dubster”, „Band It” oraz „Nolens Volens” w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. 1-go maja 9 dało się słyszeć pozytywne brzmienia różnych gatunków muzycznych od reggae przez rock’a na blues’ie kończąc. Zebrane pieniądze za wstęp na koncert zostały przekazane na Finał WOŚP odbywający się następnego dnia. W dzień Finału (9 stycznia) Bierutowski sztab rozpoczął na dobre swoją działalność. Grupa 20 wolontariuszy (bo tyle liczył Sztab) od godziny 7:00 rano rozpoczęła zbiórkę do puszek. Akcja zbierania pieniędzy na rzecz WOŚP nie ograniczała się tylko i wyłącznie do zbierania ich na teranie samego miasta. „Mobilni” wolontariusze odwiedzali okoliczne wioski (Paczków, Solniki Małe, Solniki Wielkie, Zbytowa, Zawidowice, Wabienice, Posadowice, Gorzesław), w których ludzie dobrej woli mogli przyłączyć się do „grania” w Orkiestrze. O godzinie 15:15 w Auli ZSP Bierutów oficjalnie rozpoczął się XIX Finał WOŚP. Pierwszy na scenie prezentował się Zespół Instrumentalny pani Ady Kłosowskiej, zaraz po nim wystąpiły przedszkolaki, które swoim repertuarem podbiły serca publiczności. Następnie w świetle reflektorów ze sceny dało się słyszeć młodzież z Gimnazjum, Liceum oraz Zespół Pieśni Ludowej prowadzony przez panią Beatę Nowaczyk. Na zakończenie odbył się pokaz karate. W przerwach pomiędzy występami odbywały się licytacje gadżetów WOŚP jak również rzeczy podarowanych przez sponsorów. O godzinie 20:00 tradycyjnie wystrzeliło „światełko do nieba” ufundowane przez Burmistrza Bierutowa. Punktem kulminacyjnym WOŚP w Bierutowie było liczenie zebranych pieniędzy. W Bierutowie udało się zebrać ponad 14738,50 zł. Tym samym ubiegłoroczny rekord został pobity. Gorące podziękowania składamy na ręce pani Dyrektor Barbary Teleszko za bezpłatne użyczenie Auli ZSP, w której odbył się XIX Finał WOŚP oraz dla sponsorów. Stowarzyszenie dziękuje wszystkim za pomoc, wsparcie i zaangażowanie. W naszym archiwum prasowym lub bezpośrednio TUTAJ można przeczytać artykuły dotyczące XIX finału WOŚP w Bierutowie.

horizontal rule

horizontal rule

Pasowanie na ucznia Wrocław Psie Pole (10.11.2010 r.)

    W dniu 10 listopada 2010r. na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 98 im. Piastów Wrocławskich Drużyna Rycerska z Bierutowa dała pokaz swoich umiejętności. Oprócz tradycyjnego pokazu rycerze pasowali pierwszoklasistów na uczniów. Atmosfera tego wydarzenia była bardzo podniosła i z pewnością każdemu utkwiła w pamięci. Już niedługo zdjęcia z tego wydarzenia do znalezienia na naszej stronie.

 

horizontal rule

    Zakończył się kolejny rok wpłat 1% podatku dochodowego od darczyńców dla Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki Wam na nasze konto wpłynęło 1457,80 . Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za Wasze dobre serce.

 

horizontal rule

Święto latawca (26.09.2010 r.)

    Jednym z ważniejszych wydarzeń organizowanych przez Stowarzyszenie są „Zawody latawcowe”, które odbywają się corocznie późną jesienią. W niedzielę 24 października dzięki pięknej pogodzie zrobione przez klubowiczów latawce wzniosły się nad wyraz wysoko. Wiejący silny, a nawet porywisty wiatr unosił latawce wysoko w niebo aż pod same chmury. Oprócz latawców można było podziwiać akrobacje samolotu zdalnie starowanego, którego wykonawcą jest Tomek Betka. Wszyscy uczestnicy biorący udział w „zawodach” otrzymali pamiątkowe dyplomy jak również posilili się własnoręcznie pieczoną nad ogniskiem kiełbaską . Zdjęcia dostępne tutaj.

horizontal rule

Jarmark produktu lokalnego Oleśnica (18-19.09.2010 r.)

    W dniach 18-19 września 2010r. na rynku w Oleśnicy odbyły się „VII Święta Miodu i Wina” w ramach „XIII Dni Europy” oraz II Jarmark Produktu Lokalnego organizowany przez Lokalną Grupę Działania Dobra Widawa. Na stoiskach, które znajdowały się w rynku można było podziwiać i nabywać produkty wykonane własnoręcznie przez lokalnych twórców amatorów. Oczywiście nie zbrakło również stoiska z biżuterią wykonywaną przez Damy Dworu z Bierutowskiego Klubu „Ster”. Jednym z głównych punktów programu był występ Drużyny Rycerskiej z Bierutowa. Organizator Jarmarku LGD Dobra Widawa prężnie współpracuje ze Stowarzyszeniem im. Romka Kazimierskiego. Fotorelacja z Jarmarku dostępna tutaj.

horizontal rule

Konkurs Modeli Redukcyjnych i Mistrzostwa Polski ” MAŁY MODELARZ - 2010" (12.09.2010 r.)

    Od 10.09.2010r. (piątek) do 11.09.2010r. (sobota) w Oleśnicy przy ul. Wojska Polskiego były przyjmowane wszystkie modele do konkursu.. 12 09.2010r. Niedziela - Wystawa pokonkursowa i oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Klub Ster debiutując na tym konkursie został przez komisję zauważony. Michał Misiuna zdobył III miejsce, Jakub Kubicz IV-te i były również wyróżnienia. Zdjęcia z imprezy są dostępne w galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

V Piknik z Klubem "STER" (28.08.2010 r.)

    Po raz kolejny odbył się coroczny piknik organizowany przez nasze Stowarzyszenie. Tak jak rok temu spotkaliśmy się pod murami obronnymi naprzeciw klubu STER, gdzie na gości czekały stragany suto zastawione jadłem oraz wszelakimi ozdobami wykonywanymi przez nasze damy dworu. W średniowiecznych namiotach urzędowali rycerze, którzy prezentowali swoje stroje i umiejętności podczas inscenizacji walk oraz podczas tańca z damami dworu. W międzyczasie odbywała się loteria fantowa oraz wiele konkursów dla starszych i młodszych uczestników pikniku. Niestety jak w poprzednich latach tak i w tym roku pogoda dawała się nam we znaki przelotnymi opadami deszczu. Części uczestników mimo niesprzyjającej aury udało się jednak dotrwać do końca. Piknik zakończyła inscenizacja potyczki rycerskiej przy świetle pochodni oraz koncert zespołu Dubster. Zdjęcia z imprezy  znajdują się w naszej galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

Zaproszenie na Piknik z Klubem "STER" (23.08.2010 r.)

horizontal rule

Grunwald 2010

    W tym roku przypadła rocznica 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Było to nie lada wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć kwiatu Bierutowskiego rycerstwa oraz dam dworu działającego przy klubie „Ster” przy ulicy Młyńskiej. Dzięki staraniom Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego i przychylności Burmistrza Bierutowa Pana Bogusław Władysława Kobiałki wyjazd ten mógł dojść do skutku. Drużyna rycerska z Bierutowa niestety nie brała udziału w inscenizacji bitwy, ale za to świetnie dopasowała się do panującego tam średniowiecznego klimatu. Własnoręcznie wykonane stroje zwracały uwagę turystów, którzy przyjechali na pola Grunwaldu. Pomimo upalnej pogody, która dała się odczuć, wszyscy uczestnicy tej historycznej „wycieczki” byli zadowoleni i radośni.  Fotorelacja z wyprawy znajduje się w galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

Zaproszenie na spływ kajakowy (7.07.2010 r.)

horizontal rule

Piknik rodzinny w Dobrzeniu (27.06.2010 r.)

    Stowarzyszenie im. Romka Kazimierskiego wraz z Drużyna Rycerską było główną atrakcją Pikniku. Na pikniku nie zabrakło pokazów walk rycerskich oraz tańców integracyjnych. Odbyło się wiele konkursów zarówno dla najmłodszych jak również dla dorosłych. Dodatkową atrakcją dla uczestników pikniku były kajaki, którymi pływano na pobliskim zalewie. Mimo upału wszyscy ciepło wspominają to wydarzenie. Kilka zdjęć znajduje się w naszej galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

Wszechświęte - Piknik rodzinny (12.06.2010 r.)

    Współorganizatorami Pikniku Rodzinnego w miejscowości Wszechświęte była Rada Rodziców. Na jej zaproszenie, Bierutowska Drużyna Rycerska swoim bogatym artystycznie występem uświetniła to wydarzenie. Rycerze i damy dworu zaprosili chętnych do wspólnego tańca integracyjnego. Smaczna Kwaśnica przygotowana przez rycerzy zrobiła miłą niespodziankę dla głodnych uczestników pikniku. Zdjęcia z pikniku znajdują się tutaj.

horizontal rule

!!! UWAGA !!!

Ze względu na przekroczony stan alarmowy spływ zostaje przesunięty na czas nieokreślony. O nowym terminie spływu poinformujemy najszybciej jak to będzie możliwe.

horizontal rule

Zaproszenie na spływ kajakowy (17.05.2010 r.)

horizontal rule

Zaproszenie na Walne zebranie (20.01.2010 r.)

Zarząd Stowarzyszenia zaprasza  na WALNE ZEBRANIE
Sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w dniu 24.01.2010r.
w Klubie STER  przy ulicy Młyńskiej

 Początek obrad :   

 w I terminie godz. 14 30
   II terminie godz.. 15 00

zgodnie z § 20  rozdział  IV Statutu.

 

PORZĄDEK WALNEGO ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZEGO

1. Otwarcie zebrania.
2. Wybór Przewodniczącego i  Protokolanta zebrania.
3. Zatwierdzenie porządku obrad.
4. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia z działalności za 2008/2009r.( merytoryczne i finansowe)
5. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia za 2008/2009r.
6. Projekt planu pracy i preliminarza finansowego na 2010r.
7. Dyskusja.
8. Zatwierdzenie sprawozdania z działalności Zarządu (merytorycznego i finansowego) za 2008/2009r.
9. Zatwierdzenie sprawozdania  Komisji Rewizyjnej za rok 2008/09.
10. Wybory uzupełniające do Komisji Rewizyjnej.
11. Wybory członków Zarządu.
12. Podjęcie uchwały o wyborze Zarządu i Komisji Rewizyjnej.
13. Podjęcie uchwały o zmianach w Statucie.
14. Sprawy różne i zakończenie obrad.

horizontal rule

Materiały sprawozdawcze Zarządu i komisji statutowych dostępne są do wglądu w dniu 23.01.2010r. w godz.16-17tej w Klubie Ster.

horizontal rule

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (9-10.01.2010 r.)

        W dniu 10 stycznia 2010 roku odbył się XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagrała w wielu miastach w Polsce i na świecie. Bierutów stanął na wysokości zadania i także wziął udział w tej inicjatywie. Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego postanowiło „zagrać” i pokazać że mały Bierutów potrafi się zorganizować. Plan zakładany na tegoroczną Orkiestrę w Bierutowie przewidywał dwa dni. W sobotę 9 stycznia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bierutowie odbyła się seria energetyzujących koncertów. Swoją obecnością zaszczyciły nas nie tylko zespoły z Bierutowa, Oleśnicy, ale także z Oławy. Jako pierwszy zaprezentował się zespół Moustache, który rockowym brzmieniem rozpoczął całą imprezę. Kolejnym artystą był zespół Nolens Volens, a to oznaczało dobrą zabawę w rytmie blues’a. Atmosfera koncertu utrzymywała się przez cały czas na wysokim poziomie zwłaszcza gdy na „deskach” stanęły zespoły Przestrzeń oraz Bethel. Reszta Jest Milczeniem uspokoiła trochę publiczność grając poezję śpiewaną przeplataną szantami – muzyką morską. Gdy zespół SIN wziął się do roboty cały budynek wypełniły dźwięki ciężkiego rockowego brzmienia. Na zakończenie wystąpił bierutowski zespół Dubster, dla którego występ na Orkiestrze był debiutem. Pieniądze zebrane za wstęp na koncert zostały przekazane na rzecz WOŚP.

    W dniu Finału pogoda nie szczędziła nikogo. Sypiący śnieg bardzo utrudniał dotarcie wolontariuszom do okolicznych wiosek, w których również była prowadzona zbiórka pieniędzy do puszek. Pomimo złej aury pogodowej Ochotnicza Straż Pożarna z Bierutowa zorganizowała pokaz ratownictwa na bierutowskim rynku. Od godziny 15:30 w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. 1-go maja 9 nastąpił oficjalny start Finału. Pani Małgorzata Kazimierska Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego ciepło przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnej zabawy. Nasi stróże prawa - Policja przygotowali krótką pogadankę na temat „bezpiecznej drogi ze szkoły”. Dużym zainteresowaniem cieszył się alkomat, z którego można było bezpłatnie skorzystać. Występ przedszkolaków wywołał na twarzach uczestników uśmiech i zachwyt. Na tegorocznej scenie wystąpiła także Szkoła Podstawowa z ciekawym repertuarem kolęd i pastorałek zagranych na fletach. Z dużym zainteresowaniem i podziwem uczestnicy oglądali pokaz karate. Swoją obecnością zaszczyciła nas także zespół Deesis. Orkiestrowe granie upływało w atmosferze zdrowej rywalizacji dzięki przeprowadzanym licytacjom, na których można było nabyć gadżety WOŚP, a także wiele innych bardzo atrakcyjnych rzeczy podarowanych przez sponsorów i ludzi dobrej woli. Cały dzień ciężkiej pracy wolontariuszy, zbierania pieniędzy do puszek uwieńczyło zapierające dech w piersiach światełko do nieba ufundowane przez Burmistrza Bierutowa Władysława Bogusława Kobiałkę. W rytm strzelających fajerwerków zagrały zespoły: bierutowski F.A.K.T., oraz oleśnicki Agogic. Ubiegłoroczny rekord został pobity. Na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po ostatecznym podliczeniu wpłyneło  12142,69 zł - więcej niż podawała Panorama Oleśnicka, której artykuł znajduje się w naszych Informacjach Prasowych lub bezpośrednio tutaj. W naszej galeri dostępne są zdjęcia, aby je obejrzeć wystarczy klinąć tutaj lub na zdjęcie z początku artykułu.

Poniżej lista wolontariuszy, których praca przełożyła się na ten sukces:

- Mariusz Woś - szef sztabu WOŚP w Bierutowie,
- Małgorzata Kazimierska,
- Piotr Kazimierski,
- Janusz Dziadek,
- Łukasz Napora,
- Tomasz Betka,
- Piotr Zmarzły,
- Łukasz Zmarzły,
- Grzegorz Zmarzły,
- Izabela Szczepańska,
- Monika Zwarycz,
- Maciek Smolarczyk,
- Lidia Słodkowska,
- Katarzyna Górska,
- Paweł Szkop,
- Tomasz Kutowiński,
- Marika Brzezina
- Sebastian Zmarzły,
- Małgorzata Ciężkowska-Zmarzły,
- Karol Czerniatowicz.
oraz wiele innych osób, które bezinteresownie pomagały mimo, że nie były oficjalnymi wolontaruszami.
 

I jeszcze lista sponsorów, bez których nie byłoby tego Finału i którym serdecznie dziękujemy:

- Państwo Popczykowie - Apteka Pod Zegarem,
- Wojciech Kobryń,
- Piotr Pliszek- Solniki Wielkie,
- Władysław Bogusław Kobiałka,
- Tomasz Król - pizzeria Agawa,
- Komenda Hufca w Bierutowie,
- Państwo Soroczyńscy - sklep Milo,
- Agnieszka Woś i przyjaciele z Calsberga,
- Tomasz Borek,
- Paulina Borek,
- Magda Chomiak, 
- Piekarnia Zbigniew i Rafał Powąska,
- Piekarnia Malik - Mielcarski,
- Macma – Byków,
- Małgorzata i Jerzy Nowosad,
- Alu.Sv – Długołęka
- Selgros – Długołęka,
- Państwo Urbanowscy,
- Państwo Łyszczarz,
- Państwo Smolarczykowie
- Sławomir Góralczyk - sklep Sedria
- Zegarmistrz Bierutów – p. Surma
- Jeziorski Włodzimierz
- Piotr i Grzegorz Paszkowscy
- Włodzimierz Bartkowiak
- Barbara i Ryszard Marciniak
- Stanisław Sosowski – firma Domex
- Cybor-Tech – Bierutów
- J.M.G Motocykle – Sokołowice
- Stanisława Maciaszczyk
- Rustical wiklina – Radzowice.

horizontal rule

XVIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ( 05.01.2010 r.)

horizontal rule

    Zakończył się kolejny rok wpłat 1% podatku dochodowego od darczyńców dla Organizacji Pożytku Publicznego. Z tego tytułu na nasze konto 1% wpłaty przelały następujące Urzędy Skarbowe :

                            1) Urząd Skarbowy WĄBRZEŹNO
                            2) Urząd Skarbowy WROCŁAW FABRYCZNA
                            3) Urząd Skarbowy WROCŁAW ŚRÓDMIEŚCIE
                            4) Urząd Skarbowy WROCŁAW KLIMASA
                            5) Urząd Skarbowy OLEŚNICA

    Poszczególne Urzędy Skarbowe przekazują nam tylko łączne kwoty wpłat od wszystkich podległych im darczyńców bez wyszczególniania danych osobowych podatników, którzy na rocznym zeznaniu wskazali naszą organizację.

    Dzięki Wam na nasze konto wpłynęło 2222. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za Wasze dobre serce.

horizontal rule

"Dzień latawca"( 22.11.2009 r.)

    W niedziele 22 listopada na boisku szkolnym przy ul. Krasińskiego odbył się Dzień Latawca. Pogoda była słoneczna i bezwietrzna, jednak to nie przeszkadzało dzieciom i młodzieży z Klubu „STER”, aby w zdrowej rywalizacji powalczyć o tytuł najlepszego latawca. Punktem kulminacyjnym było ognisko gdzie każdy z zawodników mógł popisać się umiejętnością pieczenia kiełbaski. Na zakończenie dla uczestników zostały rozdane nagrody. Kilka zdjęć z imprezy jest dostępnych w Galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

"Europejskie Dni Dziedzictwa "( 20.10.2009 r.)

    W dniach 19-20 września Bierutów po raz drugi świętował Europejskie Dni Dziedzictwa. W ramach tego wydarzenia  pod murami zamku w Bierutowie przy ul. Młyńskiej obył się występ Bierutowskiej Drużyny Rycerskiej. Program przygotowany przez klub „STER” skupiał się na ukazaniu historii średniowiecznej Polski poprzez pokaz mody średniowiecznej, prezentacje tańców z tamtej epoki, inscenizację walk małych i dorosłych rycerzy. Zdjęcia z pokazu są dostępne w Galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

"IV Piknik z klubem STER"( 29.08.2009 r.)

    Zgodnie z zapowiedzią odbyła się kolejna impreza organizowana cyklicznie przez nasze Stowarzyszenie - coroczny Piknik z klubem STER. W tym roku bawiliśmy się pod murami obronnymi naprzeciw siedziby klubu STER. Na pikniku jak co roku nie zabrakło pokazów walk rycerskich, pokazów rzemiosła oraz lokalnych twórców. Odbyło się wiele konkursów zarówno dla najmłodszych jak również dla dorosłych.  Dzieci mogły rozwijać swój talent plastyczny na prowadzonych przez całą imprezę warsztatach. Można również było się zapoznać ze sposobami wykonywania średniowiecznych kolczug. Podczas pikniku odbyło się oficjalne zakończenie warsztatów z szycia sukien średniowiecznych oraz wykonywania biżuterii. Uroczysty pokaz przygotowany na zakończenie można zobaczyć tutaj. Zdjęcia z imprezy są dostępne w galerii lub bezpośrednio tutaj. Więcej informacji można znaleźć również w artykule z Panoramy Oleśnickiej w dziale Informacji prasowych lub bezpośrednio tutaj. Piknik zakończył występ zespołu "Reszta jest milczeniem".

horizontal rule

Dożynki gminne Zarzysko ( 23.08.2009 r.)

    Drużyna rycerska została zaproszona na „XII Międzynarodowe Konfrontacje Folklorystyczne” odbywające się w ramach „Dożynek Gminnych 2009”, organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Oleśnica z siedzibą w Boguszycach w dniu 23 sierpnia 2009r. w miejscowości Zarzysko.
    Można było zobaczyć pokaz walk rycerski oraz szyków bojowych w wykonaniu „małych rycerzy” jak również pokaz starodawnych tańców w wykonaniu bierutowskich Dam Dworu. Oprócz samego występu można było odwiedzać obozowisko rycerskie, przymierzyć oręż, a także zakuć się w dyby. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość sprawdzenia swoich umiejętności strzelania z łuku do tarczy. Fotografie z pokazu są do zobaczenia w Galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

Spływ kajakowy Bierutów (przystań Wodnik) - Wrocław (most Krzywoustego) ( 22-23.08.2009)

    Poniżej relacja Łukasza Napory, który wraz z ekipą naszego Stowarzyszenia i znajomymi pokonał trasę spływu rzeką Widawą:

    "W środę 5 sierpnia podjęliśmy dość spontaniczną decyzje "płyniemy na spływ". Szybkie szukanie ludzi i okazało się, że możemy płynąć już za dwa tygodnie. 22 sierpnia o godzinie 8.30 pod klubem STER spotkało się 11 osób które miały wyruszyć na tą sielankową podróż. Kajaki przewieziono na dwie tury na przystań Wodnik w lekkiej mżawce, udało nam się jednak ją jakoś odpędzić by już około godziny 10 zapakowani do sześciu kajaków, z bagażami poukrywanymi w workach foliowych wyruszyć zwartym kajakowym szyku z prądem Widawy. Lecz już po paru zakrętach okazało się, że nie będzie tak kolorowo, bo na środku naszej drogi wyrosło drzewo. Dwa uderzenia siekierą i... nie ma siekiery:), na szczęście nie była to jedyna siekiera jaką ze sobą zabraliśmy. Pierwszy przymusowy postój na wodzie trwał na szczęście niecałe 15 minut i już można było płynąć dalej. Aż do tamy w Kijowicach, tam zdecydowaliśmy się płynąć Widawą, a nie Młynówką przez Paczków, więc szybko przenieśliśmy przez tamę kajaki i już płynęliśmy dalej. Przystanek na śniadanie zrobiliśmy na tamie w Zbytowej. No i dalej się zaczęło... Wpłynęliśmy w las, co chwile napotykaliśmy zwalone drzewo przy którym to trzeba było się zatrzymać aby:

a) utorować drogę siekierą
b) przepłynąć nad drzewem czując jak dno ociera się o nie
c) przenieść kajak nad pniem
d) kajak przepchnąć pod pniem samemu przechodząc nad nim
e) przepłynąć pod nim kładąc się w kajaku

    Tak mijały godziny. W pierwotnym założeniu jednak mieliśmy pierwszego dnia przepłynąć cały las, by obozowisko rozbić w Chrząstawie. Jak łatwo się jednak domyśleć: nie udało nam się to. Kiedy zaczęło padać została podjęta jednogłośna decyzja: jeżeli za zakrętem napotkamy kolejną kłodę zatrzymujemy się na noc choćby w środku głuszy. No i jak powiedzieli tak zrobili. Zatrzymali się. Udało nam się jednak trafić z miejscem wręcz idealnie. Po wyciągnięciu kajaków musieliśmy tylko przejść przez rów i byliśmy na dużej polanie. Podzieliliśmy zajęcia i już w jednym miejscu rozpalało się ognisko (przy małej pomocy palnika gazowego), w drugim rozbijaliśmy namioty. Jak na złość po wyciągnięciu wszystkich rzeczy z kajaków przestało padać. Obozowisko mimo wielkiego zmęczenia było gotowe w parę chwil (a może mi się tylko tak wydaje:) ), chyba dlatego, że każdy marzył już tylko żeby usiąść i zjeść coś przy ognisku. Posiłek chyba dawno nikomu tak nie smakował jak ten. Rozgrzaliśmy się przy ognisku, zaśpiewaliśmy parę szant i... poszliśmy spać.
   
Rano uprzątnęliśmy wszystko, wszystkie śmieci zebraliśmy do jednego worka, by polankę zostawić w takim stanie w jakim ją zastaliśmy, dla pewności 5 razy zalaliśmy ognisko wodą i mogliśmy ruszać dalej. Tego dnia pogoda była o wiele lepsza. Słońce świeciło, a na niebie błąkały się białe obłoczki. Okazało się, że las ciągnął się jeszcze przez około cztery godziny. Wszyscy odetchnęli z ulgą, że się już skończył... lecz po godzinie woleliśmy do niego wrócić. Na naszej drodze pojawiła się najgorsza przeszkoda jaką spotkaliśmy podczas całego spływu. Trzciny. Rosły od brzegu do brzegu. ciągnęły się kilometrami. Wiosła były bezużyteczne ponieważ zarośla przeszkadzały w zanurzaniu ich w wodę. Najskuteczniejsza metodą okazało się przeciąganie. Lecz i tak trwało to i trwało. Po paru godzinach w ciągłym "buszu" ujrzeliśmy słońce. Widawa miała już tu parę dopływów, a jej koryto stało się szersze. Jeszcze tylko dwie tamy i zaczęliśmy wypatrywać Wrocławia. I nagle zobaczyliśmy go - Most Krzywoustego. Dotarliśmy. Kajaki szybko wyciągnęliśmy na brzeg i już wszyscy leżeli na trawie odpoczywając i jedząc w oczekiwaniu na auto które zabierze kajaki z powrotem do Bierutowa. Wszyscy zgodzili się z faktem, że więcej na spływ nie popłyną... ale po 20 minutach zaczynaliśmy już planować kolejny spływ 2010.
   
Droga była strasznie męcząca. Widawa okazała się trudnym przeciwnikiem, ale wspólnymi siłami udało się nam ją pokonać. W lesie napotkaliśmy wiele przeszkód, oraz wiele piękna. Najważniejsze, że przeżywaliśmy to wspólnie w śmiechu, przekleństwach, zdziwieniach i zachwycie.

Płynęli:

kajak 1:
Osiemz namiotem :)

kajak 2:
Kaśka i Tomek

kajak 3:
Kaśka i Maciek

kajak 4:
Karolina i Kuba

kajak 5:
Karlosik i Łukasz

kajak 6:
Agnieszka i Rysiek

Dziękuję wam!!!!!!!!

Do zobaczenia za rok

 Rysiek."

Zdjęcia z opisywanej powyżej wyprawy są do zobaczenia w galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

Zapraszamy na "IV Piknik z klubem STER"( 20.08.2009 r.)

horizontal rule

Wyjazd do Czech ( 14.07 16.07.2009)

    W dniach od 14.07.2009 – 16.07.2009. grupa dzieci i młodzieży uczęszczających do Klubu STER została zaproszona do czeskiego miasteczka Cernosice przez Oleśnicki Klub Modelarski, który prowadzą Zdzisław Możdżeń i Kazimierz Surowiak. Współpracę z Klubem rozpoczął ponad 20 lat temu nieżyjący już Roman Kazimierski. Cernosice to miejscowość słynąca z międzynarodowych obozów, których celem jest integracja dzieci i młodzieży z różnych krajów. Trzydniowy wyjazd był pełen atrakcji. Na miejscu grupa została przyjęta bardzo ciepło i gościnnie. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili Pragę, mieli szansę poznać kuchnię czeską i wziąć udział w międzynarodowych grach sportowych. Grupa rycerzy i dam dworu uświetniła swój pobyt pokazami rycerskimi. Pierwszy odbył się na rynku na oczach organizatorów, uczestników obozu i mieszkańców  miasta. Następnym pokazem była nocna inscenizacja walki dwóch rycerzy o serce Damy dworu przygotowana specjalnie na tę okazję. Wyjazd ten jest początkiem współpracy z Czeskim Ośrodkiem Integracyjnym. Zdjęcia z wyjazdu znajdują się w galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

Wyjazd do Bernstad ( 27.06.2009 r.)

    Przedstawiciele naszego stowarzyszenia reprezentowali gminę Bierutów podczas wizyty w zaprzyjaźnionym niemieckim mieście Bernstad. Więcej informacji można znaleźć w artykule z Panoramy Oleśnickiej, który dostępny jest w dziale informacji prasowych lub bezpośrednio tutaj.

 

 

horizontal rule

"Dzień Dziecka z kajakiem"( 06.06.2009 r.)

    W dniu 06.06.2009 r. na przystani "Wodnik" nasze stowarzyszenie organizowało festyn "Dzień dziecka z kajakiem", na którym oprócz konkursów dla dzieci odbyły się zawody kajakarskie dla osób pełnoletnich.
W pięknych strojach orszak rycerzy i dam dworu urozmaicił ten dzień. Byliśmy świadkami walk rycerskich oraz tańców zaprezentowanych przez damy dworu.
    Wielką niespodziankę sprawił nam kordon motocykli, który obwoził po placu wszystkie chętne dzieci za co serdecznie dziękujemy. Szczególne podziękowanie należy się Starostwu Powiatowemu z Oleśnicy i Urzędowi MiG Bierutów , którzy wspomgli nasze konkursy nagrodami. Zdjęcia z imprezy są do obejrzenia w Galerii lub bezpośrednio tutaj.

horizontal rule

Zapraszamy na "Dzień Dziecka z kajakiem"( 02.06.2009 r.)

horizontal rule

Warsztaty z Szycia i Projektowania Sukien Średniowiecznych dobiegły końca…( 15.05.2009 r.)

    Odbywały się one w każda środę w Domu Katechetycznym przy kościele Św. Józefa w Bierutowie w godzinach od 1700 do 1900.  Zainteresowanie było bardzo duże, świadczyła o tym wysoka frekwencja. Liczba uczestniczących w każdych warsztatach niebyła mniejsza niż 20 osób. Dziewczęta wykazywały się pracowitością i samodzielnością. Wraz z prowadzącymi uszyły 25 sukien stylizowanych na średniowieczne, 25 toczków i 16 torebek. W organizowaniu i prowadzeniu zajęć pomagali wolontariusze i goście spoza miasta Bierutów. Zabawy rozwijające wyobraźnię i sprawność fizyczną poprowadziła pani Iga Ławniczak, która na co dzień pracuje w bibliotece Wrocławskiej. Ma ona bardzo duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, a także w pracy metodą projektową. Dzięki ciekawym pomysłom, nasze warsztaty nabrały „koloru”. Na ostatnim spotkaniu dziewczęta wzięły udział w sesji fotograficznej, która była nagrodą za zaangażowanie i samodzielną pracę na warsztatach. Wyniki sesji możemy podziwiać poniżej (kliknij w zdjęcie aby powiększyć).

    W archiwum prasowym znajduje się również artykuł z Panoramy Oleśnickiej opowiadający o projekcie - można go obejrzeć tutaj.


    Już od 13.05 2009 trwają warsztaty z projektowania i wykonywania biżuterii współczesnej i starodawnej.
Prowadzi je Karolina Mezglewska i Joanna Tomanik.

horizontal rule

"Tanecznym krokiem przez średniowiecze" ( 11.03.2009 r.)

Program warsztatów w ramach projektu " Organizowanie alternatywnych sposobów spędzania czasu wolnego dla dziewcząt w wieku szkolnym"

    Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu w każdą środę o godz. 17:00 w siedzibie Klubu „Ster” przy ul. Młyńskiej 1 w Bierutowie. Są one podzielone na bloki tematyczne. Każdy blok w zależności od tematyki liczy od 2 do 6 spotkań.

Jako pierwsze odbędą się zajęcia z projektowania, szycia i wykańczania sukien średniowiecznych odbędą się 4 razy: 18.03; 25.03; 01.04; 08.04. Każde z nich będzie trwało ok. 120 minut i poprowadzi je pani Henryka Zmarzły i wolontariusze.

Kolejny blok zajęć będzie dotyczył nauki tworzenia biżuterii. Zajęcia odbędą się  4 razy: 15.04; 22.04; 29.04; 06.05  a każde z nich będzie trwało ok. 120 minut. Zostaną one poprowadzone przez Karolina Mezglewska, Joanna Tomanik i wolontariusze.

Trzecim rodzajem zajęć będą warsztaty nauki tańca oraz edukacji z zakresu obyczajów i  etykiety dworskiej. Odbędą się 6 razy: 13.05; 20.05; 27.05; 03.06; 10.06; 17.06  a każde z  nich będzie trwało ok. 120 minut. Poprowadzi je Magdalena Miodek i Anna Gołębiowska.

Projekt zakończy się w sierpniu  piknikiem z Klubem „Ster” działającym przy Stowarzyszeniu,  na, który już teraz serdecznie zapraszamy!!!

 

horizontal rule

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ( 11.01.2009 r.)

                                                        Po raz kolejny Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego zajęło się organizacją Finału WOŚP w Bierutowie. Tym razem rozpoczęliśmy od pokazu ratownictwa drogowego w wykonaniu Bierutowskiej i Oleśnickiej Straży Pożarnej. Samochód do pokazu przekazał pan Wojtek Szymański, a na rynek dostarczył go pan Włodzimierz Jeziorski. Już od wczesnych godzin porannych trwała zbiórka datków w okolicznych wioskach. Od godz. 15.00 przenieśliśmy się do auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, której użyczyła nam pani Barbara Teleszko, na którą zawsze możemy liczyć. W auli odbyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy, prezentowane przez strażaków oraz występy artystyczne. Rozpoczęła szkoła podstawowa, później przedszkolacy, zespół DEESIS i grupa wokalna ŁYDA. Odbył się również pokaz karate pod wodzą pana Włodarczyka. O 20.00 odbył się pokaz sztucznych ogni; "światełko do nieba", który ufundował pan burmistrz Władysław Kobiałka. Finał orkiestry zakończyły występy zespołów ŁyGyRyKy oraz gwiazdy wieczoru zespół Grin Piss z Olesna. W przerwach między występami odbywały się aukcje przedmiotów przekazanych przez sponsorów.

Kwota jaką w tym roku zebraliśmy przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania i wyniosła:
  11003,05 zł i złotą obrączkę.

Poniżej lista wolontariuszy, których praca przełożyła się na ten sukces:

- Małgorzata Kazimierska - szef sztabu WOŚP w Bierutowie,
- Piotr Kazimierski,
- Dawid Grab,
- Janusz Dziadek,
- Filip Baliński,
- Jakub Karwata,
- Rafał Napora,
- Łukasz Napora,
- Tomasz Betka,
- Piotr Zmarzły,
- Łukasz Zmarzły,
- Anna Kalbarczyk,
- Grzegorz Zmarzły,
- Izabela Szczepańska,
- Monika Zwarycz,
- Maciek Smolarczyk,
- Lidia Słodkowska,
- Katarzyna Górska

I jeszcze lista sponsorów, bez których nie byłoby tego Finału i którym serdecznie dziękujemy:

- Rzyszkiewicz Mariusz - BEVAL MEBLE Sokołowice,
- Lidia i Wojciech Zaborscy,
- Izabela i Dariusz Świąder,
- Państwo Popczykowie - Apteka Pod Zegarem,
- Wojciech Kobryń,
- Piotr Pliszka,
- Władysław Bogusław Kobiałka,
- Tomasz Król,
- Kurek Waldemar,
- Komenda Hufca w Bierutowie,
- Kino Helios,
- Państwo Soroczyńscy - sklep Milo,
- Browar Namysłów,
- Agnieszka Woś i przyjaciele z Calsberga,
- Tomek Borek,
- Magda Chomiak, 
- Krzysiek Rozwód,
- Piekarnia Zbigniew i Rafał Powąska,
- Piekarnia Malik - Mielcarski,
- Barbara Mirga ,
- Jacek Mirga,
- Dariusz Wilczyński ,
- Magdalena i Waldemar Lisowscy,
- Ewa i Marek Czarneccy,
- Piotr Zmarzły,
- Zespół DEESIS
- Zespół Grin Piss

Zdjęcia z imprezy są do obejrzenia w galerii lub bezpośrednio TUTAJ.

horizontal rule

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przekazali pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci oraz tym, którzy pomogli nam zorganizować Finał. Jesteśmy pewni, ze w Bierutowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej.           

  Już dziś zapraszamy wszystkich na XVIII Finał WOŚP w styczniu 2010 roku.

Wolontariusze

horizontal rule

horizontal rule

Występ drużyny rycerskiej ( 21.10.2008 r.)

   
W dniu 21.10.2008r. we Wrocławiu odbył się pokaz walk rycerskich i fire show na terenie Stowarzyszenia Curatus przy ulicy Kleczkowskiej 5. Drużyna rycerska wraz z wyposażeniem dotarła na miejsce autobusem. W pokazie uczestniczyło 20 osób. Uczestnicy imprezy zobaczyli pokazy szyków obronnych prezentowanych przez giermków oraz pokaz walk dorosłych rycerzy. Mogli próbować swoją celność strzelając z łuku. Dyby spełniły swoją rolę - każdy kto tylko chciał został w nie zakuty i mógł zrobic sobie pamiątkowe zdjęcie. Grupa "IMPLOZJA" podczas pokazu fire show prezentowała się w sposób niebanalny. Bawiła publikę i podbiła serca uczestników imprezy, co dało się zauważyć po skończonym występie kiedy nastąpiła burza braw. Zdjęcia z imprezy znajdują się tutaj.

horizontal rule

Ze względu na zmianę zasad dobrowolnego ofiarowania 1% podatku, czas wpłynięcia datków na konta organizacji wydłużył się. Dodatkowo ofiarodawcy pozostają anonimowi, ponieważ przy danych przelewu widnieje tylko nazwa urzędu skarbowego, z którego pochodzi. Nie mniej jednak członkowie Stowarzyszenia składają ogromne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którym droga jest nasza działalność za wskazanie naszej organizacji przy wypełnianiu deklaracji podatkowej. Dzięki wam na nasze konto wpłynęło 3586,7 zł. Dziękujemy za Wasze dobre serce!

horizontal rule

III Walne zebranie członków ( 5.10.2008 r.)

   
Zgodnie z planem odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na którym podsumowano trzeci rok działalności Stowarzyszenia oraz ustalono plan prac na rok 2008/2009.

horizontal rule

 Zaproszenie na III Walne zebranie członków ( 28.09.2008 r.)

     Zarząd Stowarzyszenia informuje i zaprasza wszystkich członków na II Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 5.10.2008 o godz. 16.00 w klubie STER przy ulicy Młyńskiej. Obecność obowiązkowa.

horizontal rule

"Piknik z klubem STER" ( 24.08.2008 r.)
        Zgodnie z wcześniejszym zaproszeniem odbył się kolejny Piknik z klubem STER. Niesprzyjająca aura skutecznie odstraszyła większość ludzi jednak mimo to odbyły się wszystkie zaplanowane punkty programu. Poniżej znajdują się zdjęcia z pikniku:

W archiwum prasowym znajduje sie również artykuł jaki ukazał się po imprezie na łamach Panoramy Oleśnickiej. (link)

horizontal rule

Zaproszenie na "Piknik z klubem STER" ( 18.08.2008 r.)
       
W dniu 24.08.2008r. na stadionie miejskim w Bierutowie Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego organizuje kolejny Piknik z Klubem „Ster”. Rozpocznie się on od godz. 15:00. Na początku imprezy zapraszamy szczególnie dzieci z rodzicami, gdyż będzie to czas na liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. W między czasie trwać będzie loteria, w której każdy los jest pełny. Przez cały dzień będzie można słuchać wspaniałej muzyki wykonywanej przez zespoły zarówno z naszego miasta jak i z poza jego granic. Wystąpią m.in: DJ Pstyk, ArtTheMind (Dobroszyce), ŁyGyRyKy, Siloe (Kluczbork).

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

horizontal rule

Dzień Dziecka z kajakiem ( 01.06.2008 r.)
    Zgodnie z zapowiedzią w niedzielę 1.06. odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie festyn na przystani kajakowej "Wodnik". Festyn przygotowano głównie z myślą o zabawie dla dzieci. Najmłodsi mogli uczestniczyć w wielu konkurencjach i zabawach m.in. rzut kołem ratunkowym, pchnięcie kulą, odbijanie piłeczki, wyścigi w workach i inne. Nagrodami za uczestnictwo w konkursach były słodycze. Przez cały czas trwania imprezy udostępnione były kajaki - nie zabrakło więc również atrakcji dla dorosłych. Imprezę zakończyło ognisko, na którym każdy mógł upiec pyszną kiełbasę. Zdjęcia z festynu są do zobaczenia tutaj.

horizontal rule

Zaproszenie na Dzień Dziecka z kajakiem ( 26.05.2008 r.)

horizontal rule

Spływ kajakowy Namysłów - Bierutów - Chrząstawa Wlk. - Wrocław Psie-Pole
( 02-04.05.2008 r.)

    W tym roku zgodnie z tradycją odbył się spływ kajakowy organizowany przez Stowarzyszenie zgodnie z projektem Fundacji "Dobra Widawa". W tym roku trasa spływu wynosiła ponad 50 km i została podzielona na trzy etapy. W spływie wzięło udział 25 osób. Podczas spływu dokonaliśmy oznaczenia trasy spływu zgodnie z przygotowywanym projektem opisu szlaku kajakowego wykonywanego dla Fundacji "Dobra Widawa". Interaktywny opis szlaku postaramy się w niedługim czasie zamieścić na naszej stronie internetowej. Dziękujemy bardzo wszystkim osobom zaangażowanym w organizację spływu oraz sponsorom. Zdjęcia ze spływu są do obejrzenia tutaj.

horizontal rule

Reaktywacja przystani "Wodnik" ( 26.04.2008 r.)

   W związku ze zbliżającym się spływem kajakowym do stanu używalności doprowadzona została dawna przystań "Wodnik". Członkowie Stowarzyszenia wykonali dwa stoły z ławami do siedzenia, przygotowali miejsce na ognisko i biwak oraz wykonali pomost ułatwiający wsiadanie i wysiadanie z kajaków. Miejmy nadzieję, że to służące wszystkim mieszkańcom miejsce przetrwa jak najdłużej.

horizontal rule

Zaproszenie na spływ kajakowy 2008 ( 25.04.2008 r.)

horizontal rule

Zbliża się koniec roku rozliczeniowego 2007 - każdy z podatników może wspomóc dowolnie wybraną organizację pożytku publicznego 1% podatku od uzyskanych dochodów.  Osoby, którym bliska jest działalność naszego Stowarzyszenia prosimy o wpłatę na nasze konto. Jak to zrobić? Wyjaśnienie tutaj.

horizontal rule

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2008 ( 13.01.2008 r.)

    W niedzielę 13 stycznia 2008 r. Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego zorganizowało XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godz. 8:00 wolontariusze wyruszyli „w miasto”, aby dać mieszkańcom możliwość przyłączenie się do tej wspaniałej akcji. O godz. 15:00 mieszkańcy miasta jak i wolontariusze udali się do miejsca, w którym odbywał się Finał, a mianowicie do Auli ZSP Bierutów na ul. 1-go Maja 9. Tam właśnie zaczęliśmy wspólną zabawę. Ciepłe słowa powitania i podziękowania za zorganizowanie imprezy popłynęły z ust Prezesa Stowarzyszenia Pani Małgorzaty Kazimierskiej. Następnie na scenie zaczęły prezentować się kolejno przedszkolaki, dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z Gimnazjum. Oprócz tego swoją obecnością zaszczycił nas Zespół „Deesis”. W przerwach między występami prowadzone były licytacje. Na nich to „puszczano pod młotek” m.in.: prace młodzieży z bierutowskich szkół, prace twórców amatorów, gadżety WOŚP i wiele innych atrakcyjnych przedmiotów przekazanych na rzecz Orkiestry przez mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Na koniec Finału zagrał Zespół „ŁyGyRyKy”, który obchodził swoje pierwsze urodziny. Gdy wybiła godz. 20:00 zaświeciło „światełko do nieba”, w tym właśnie czasie zaczęto podliczać pieniądze zebrane podczas tego „magicznego” dnia.  Okazało się, że po podliczeniu samych puszek wolontariuszy uzbierano ponad 3.000 zł. Rekordowo w jednej z puszek było ponad 845 zł. Po dodaniu reszty pieniędzy pochodzących m.in. z licytacji było 6470,70 zł. A więc stało się, rekord z ubiegłego roku został pobity! Oczywiście cała impreza nie mogła by się odbyć bez pomocy sponsorów i ludzi dobrej woli. Wielkie wyrazy podziękowania kierujemy do Pani Dyrektor ZSP Bierutów Barbary Teleszko, która bezpłatnie użyczyła Auli, gdzie mógł odbyć się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po raz kolejny Bierutów – „małe miasteczko” pokazało na co je stać!

Lista sponsorów:

1. Burmistrz Miasta i Gminy Bierutów - Władysław Kobiałka,
2. Ewa i Marek Czarneccy,
3. Sławomir Góralczyk,
4. Justyna i Marcin Grzyb,
5. Wojciech Kobryń,
6. Joanna Konefał,
7. Renata Kowalska,
8. Marcin Kozera,
9. Wanda Krawczyk,
10. Tomasz Król,
11. Ewa Kryszkowska,
12. Waldemar Kurek,
13. Komenda Hufca ZHP Bierutów,
14. Klub "STER",
15. Państwo Lisowscy,
16. Michał Pawłowski,
17. Halina Popczyk,
18. Państwo Soroczyńscy,
19. Joanna Stępień,
20. Mariola Straszak,
21. Państwo Świąder,
22. Państwo Zaborscy,
23. Anonim.

horizontal rule

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przekazali pieniądze na ratowanie życia i zdrowia najmłodszych oraz tym, którzy pomogli nam zorganizować Finał. Jesteśmy pewni, ze w Bierutowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej.           

  Już dziś zapraszamy wszystkich na XVII Finał WOŚP w styczniu 2009 roku.

Wolontariusze

horizontal rule

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2008 ( 03.01.2008 r.)

Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego zaprasza na

XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Już 13 stycznia 2008r. zbieramy pieniążki na terenie naszego Miasta i Gminy

Ruszyły wielkie przygotowania do XVI Finału WOŚP!!!

Zwracamy sie z uprzejmą prośbą o pomoc finansową lub rzeczową do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą wesprzeć nasze działania poprzez które wspólnie będziemy mogli zorganizować tą jakże ważną imprezę.

W tym roku zebrane pieniądze pomogą dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.

Zachecamy i zapraszamy do wspólnej zabawy.

 

Oto program imprezy :

miejsce:  Aula ZSP ul.1-go Maja 9 BIERUTÓW

 

godz.:                    15:00 Rozpoczęcie

©                 Występ przedszkolaków

©                 Występ dzieci ze Szkoły Podstawowej

©                 Występ zespołu „Deesis”

©                 Licytacja cz.I

 

                 17:00 Kolejne występy muzyczne

©                 Występ młodzieży z Gimnazjum

©                 Występy solistów

©                 Licytacja cz.II

 

 

18:00 Niespodziewanka

©                 Licytacja cz.III

 

 

19:00 Koncert zespołu „ŁyGyRyKy”

 

20:00 Światełko do nieba

 

 

20:15 Koncert zespołu „Siloe” (reggae)

 

horizontal rule

II koncert "Zaduszki Dżemowe" ( 9.11.2007 r.)

       W dniu 09.11.2007 nieformalna grupa „KartON”, którą wpierało nasze Stowarzyszenie zorganizowała koncert „ ZADUSZKI DŻEMOWE”. Mógł się on odbyć dzięki pomocy sponsorów. Byli nimi: Bank Spółdzielczy , G. Kojro, B i W Osadkowski, M i J Nowosad, Przetwórstwo Owoców i Warzyw „ANNA”, Z. Szcześniak, Drukarnia „WIK” i Starostwo Powiatowe.

 

 

 

Bezpłatnie sali na koncert użyczyła Pani Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazialnych , a sprzętu na, którym zagrał zespół użyczył Dyrektor MGOK. Był to drugi koncert Wojtka Klicha z zespołem BardzOrkiestra z Tarnowa w Bierutowie. Niewątpliwą atrakcją koncertu był występ gościa specjalnego - solisty grupy TSA  Marka Piekarczyka. Na koncercie wspominano utwory nieżyjących wykonawców rockowych takich między innymi jak Jimi Hendrix, Jim Morrison oraz Ryśka Riedla z tytułowego dla koncertu  zespołu Dżem.              

horizontal rule

Finał projektu "Skok w przeszłość" ( 21.10.2007 r.)

       W dniu 21.10.07 od godz. 15.00 rozpoczął się finał projektu „Skok w przeszłość”. Ze względu na złą pogodę imprezę przeniesiono z pod murów obronnych zamku do Domu Kultury. W czasie trwania imprezy można było wziąć udział w warsztatach podczas, których nauczyć można było się sztuki haftowania, wykonywania ozdób i biżuterii, a także sprawdzić celność w strzelaniu z łuku. W godzinach wieczornych przy pochodniach odbył się turniej rycerski. Dla wytrwałych i zmarzniętych czekała ciepła strawa oraz chleb ze smalcem na średniowiecznym straganie.

 

horizontal rule

Walne zebranie członków ( 14.10.2007 r.)

   
Zgodnie z planem odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na którym podsumowano drugi rok działalności Stowarzyszenia oraz ustalono plan prac na rok 2007/2008.

horizontal rule

 Zaproszenie na II Walne zebranie członków

     Zarząd Stowarzyszenia informuje i zaprasza wszystkich członków na II Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 14.10.2006 o godz. 16.00 w klubie STER przy ulicy Młyńskiej. Obecność obowiązkowa.

horizontal rule

Spływ kajakowy do Zbytowej (23-24.06.2007 r.)

    Tradycją naszego Stowarzyszenia jest coroczna organizacja spływu kajakowego. Tym razem udało nam się przepłynąć dłuższy odcinek rzeki niż w zeszłym roku. W spływie brali udział członkowie oraz sympatycy Klubu STER. W tym roku udało się przygotować do spływu 8 kajaków. W Zbytowej do spływających kajakami dołączyła grupa rowerowa z MGOK w Bierutowie. Punktem kulminacyjnym był piknik, podczas którego mimo przelotnych burz odbyły się gry i zabawy oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek i śpiewami. W pikniku uczestniczyło łacznie ok. 50 osób. Najmłodsi uczestnicy wspominają najbardziej spływ na odcinku z Paczkowa do Zbytowej, gdzie rzeka jest najbardziej zarośnięta i wygląda jak dżungla. Szkoda, że pogoda pokrzyżowała występ grupy teatralnej z MGOK bo zapowiadał sie interesująco.
   

 

 

W przyszłym roku napewno dopłyniemy dalej i w wiekszym składzie - jedyną przeszkodą może być dla nas tylko postepująca degradacja rzeki, która jest miejscami bardzo żle utrzymana.

 Więcej zdjęć do obejrzenia TUTAJ.

horizontal rule

Zaproszenie na spływ kajakowy do Zbytowej (17.06.2007 r.)

        W związku z organizacją przez Stowarzyszenie we współpracy z Urzędem Marszałkowskim spływu kajakowego rzeką Widawą, zapraszamy chętnych do zgłaszania się i rezerwowania kajaków. Więcej informacji na plakatach rozmieszczonych w naszym mieście i okolicznych wioskach. Plakat w wersji elektronicznej jest dostępny tutaj.

 

 

 

horizontal rule

Zakończył się rok podatkowy 2006. Z tytułu dobrowolnych wpłat 1%, dokonanych przez podatników na rzecz organizacji pożytku publicznego, Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej otrzymało 1131 zł. Poniżej lista tegorocznych darczyńców:

bulletPęciak Halina 
bulletSzymkiewicz Mikołaj
bulletZmarzły Jerzy
bulletPluta Romualda i Jan
bulletRadwańscy Urszula i Mieczysław
bulletZmarzły Henryka i Piotr
bulletWoś Mariusz
bulletWójcik Józef i Mieczysława
bulletWawrzyniak Marcin Jan
bulletSzejno Helena i Zdzisław
bulletWawrzyniak Józef
bulletWróblewska Danuta i Jacek
bulletWaszak Krystyna i Tadeusz
bulletOzimek Lech
bulletCiężkowscy Ewa i Wojciech
bulletKról Elżbieta 
bulletZmarzły Sebastian
bulletZaborski Wojciech
bulletGągała Leszek
bulletSzatkowska Wiesława
bulletGryń Artur
bulletGryń Stanisława i Jan
bulletOlczyk Mariola
bulletKról Tomasz
bulletJarząb Marianna
bulletOtoccy Alna i Zenon
bulletBetka Ludwika
bulletBetka Tomasz
bulletBetka Marek
bulletMarciniak Marzena
bulletKazimierska Małgorzata
bulletKazimierski Piotr

Serdecznie dziękujemy !!!!!!!!

horizontal rule

Projekt "SKOK W PRZESZŁOŚĆ" i Nieformalna Grupa "FEN" (maj 2007 r.)

    Nieformalna Grupa „FEN” powstała całkiem niedawno, bo w marcu 2007 roku specjalnie na potrzeby projektu "Skok w przeszłość". Tworzą ją młodzi ludzie z Bierutowa, którzy postanowili "zadziałać", którzy wierzą, że przy odrobinie szczęścia, wiary w siebie i w społeczność lokalną, można zrobić dla naszego miasteczka coś naprawdę ciekawego.

„FEN” działa przy Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego. 

    „SKOK W PRZESZŁOŚĆ” są to cykliczne działania, spotkania, warsztaty, których celem jest wybudowanie w Bierutowie osady rycerskiej.
O szczegółach projektu możecie wyczytać w prezentacji, która zamieszczona jest właśnie tutaj oraz na plakatach informacyjnych znajdujących się na terenie naszego miasta.  

    Jeśli chcesz do nas dołączyć prosimy o kontakt z realizatorami projektu w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Bierutowie (tel. 071 314 64 71) lub zapraszamy do udziału w zajęciach które odbywają się 2 razy w tygodniu (środa i piątek) od godz. 17:00 w dawnej brykieciarni (obecnie w miejscu spotkań Bierutowskiej Drużyny Rycerskiej).

Wszystkich chętnych gorąco zachęcamy do współpracy!!!

Zobacz również folder projektu SKOK W PRZYSZŁOŚĆ

                                                                                           

horizontal rule

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (14.01.2007 r.)

W niedzielę 14 stycznia 2007 r. Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bierutowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego zorganizowało kolejny XV FINAŁ WIEKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

         W godzinach 8.00 – 15.00 kwestowano na ulicach naszego miasta, a od 15.00 wszyscy wolontariusze oraz mieszkańcy Bierutowa spotkali się w budynku MGOK i zaczęło się wielkie granie.

Dla zebranych gości wystąpili:

bullet

Uczniowie SP Bierutów

bullet

Uczniowie SP Wabienice

bullet

Bierutowskie przedszkolaki

bullet

Uczniowie Gimnazjum w Bierutowie

bullet

Bierutowskie Społeczne Ognisko Muzyczne

bullet

Przedstawiciele Powiatowego Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy

bullet

Zespół DEESIS

bullet

Grupa wokalna prowadzona przez panią Magdę Lisowską

bullet

Zespół ŁyGyRyKy w składzie: Łukasz Zmarzły, Grzegorz Zmarzły, Robert Borowski, Kuba Skupiński

bullet

Zespół SKALAR

    Występy były urozmaicone licytacją gadżetów XV Finału WOŚP oraz innych przedmiotów przekazanych przez darczyńców, licytowane były m.in.: gołębie z rodowodem, drzwi frontowe drewniane, policyjny kangurek, świeca okolicznościowa, orkiestrowa pizza w kształcie serca, obrazy oraz inne dzieła wykonane przez młodzież z Gimnazjum w Bierutowie, członków Klubu STER oraz mieszkañców naszego miasta.

    O godz. 20.00 zostało wysłane tradycyjne światełko do Nieba, a  oczekiwanie na podanie ostatecznej kwoty jaką udało się zebrać w Bierutowie, umilił zespół SKALAR. Już niedługo udostępnimy zdjęcia z imprezy.

         Kwota, którą Bierutów przekazał Fundacji Jurka Owsiaka to 5883,39.

Poniżej lista darczyńców :

PANI ŁYSZCZARZ SYLWIA

AMBROŻY

PRZEWOZY AUTOKAROWE – BOGUSŁAW SOKOŁÓWSKI

PAN TOMASZ KRÓL - AGAWA

PAN KOBRYÑ WOJCIECH

PAŃSTWO HOŁUJ

PAN STANISŁAW SOSOWSKI – LISTEWKA

PAŃSTWO CZARNECCY

PAN GADEK ROMAN

PAN SŁAWOMIR GÓRALCZYK - SEDRIA

PAŃSTWO KOWALSCY – SZAFIR

PANI  KRYSZKOWSKA

PANI STRASZAK MARIOLA

PANSTWO SOROCZYŃSCY – MILO

PAŃSTWO UNGIER – KSIĘGARNIA

PANSTWO HELENA I ANDRZEJ WOJTKOWIAKOWIE

PAN JERZY JANOŚ

PANI PAULINA ROZDOLSKA

FIRMA ARTMAN I ROMBU

PAN ROBERT WŁODARCZYK

PAN PIOTR ZMARZŁY

ZESPÓŁ ŁyGyRyKy

GIMNAZJUM W BIERUTOWIE

PAN ZAWADA

PIEKARNIA POWĄSKA

PANI WANDA KRAWCZYŃSKA

PANI RÓŻA KRAWCZYK

POSEŁ PAN JANUSZ KRASOŃ

KLUB HONOROWYCH DAWCÓW KRWI – PAN  W.B. KOBIAŁKA

KLUB „STER”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

horizontal rule

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przekazali pieniądze na ratowanie życia i zdrowia najmłodszych oraz tym, którzy pomogli nam zorganizować Finał. Jesteśmy pewni, ze w Bierutowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała do końca świata i o jeden dzień dłużej.           

  Już dziś zapraszamy wszystkich na XVI Finał WOŚP w styczniu 2008 roku.

Wolontariusze

horizontal rule

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2007 ( 11.01.2007 r.)

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Bierutowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej im. Romka Kazimierskiego zaprasza na

 

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Już 14 stycznia 2007r. zbieramy pieniążki na terenie naszego miasta.

 

W godz. 8.00 – 15.00 – kwesta na ulicach naszego miasta

Od godz. 15.00 do 23.00 zapraszamy do MGOK w Bierutowie

(ul. M.Konopnickiej 41a)

  w programie:

bullet

Prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży szkół z Gminy Bierutów,

bullet

Koncerty zespołów muzycznych

bullet

Tradycyjna aukcja na rzecz WOŚP, na której licytowane będą miedzy innymi:

    - drzwi frontowe drewniane

    - gołębie z rodowodem

    - orkiestrowa PIZZA

    - gadżety WOŚP

    - arcydzieła dzieci i młodzieży

    - prace bierutowskich artystów oraz inne orkiestrowe niespodzianki

20.00 – Światełko do Nieba , a później zabawa z zespołem muzycznym SKALAR

W czasie Finału na wszystkich czekać będzie gorący bigos przygotowany przez Panią Sylwię Łyszczarz.

 

CZEKAMY NA WAS!!!!

PAMIĘTAJCIE LICZY SIĘ KAŻDA ZŁOTÓWKA

horizontal rule

Zabawa Andrzejkowa ( 29.11.2006 r.)

    W dniu 29.listopada 2006r. w  klubie Ster zorganizowany był wieczór Andrzejkowy. Zwyczaj "Andrzejek" wiąże się z pewną tajemniczością, dlatego sala w klubie była udekorowana znakami zodiaków, gwiazdami, słońcem, księżycem i świecami. Stół zastawiony był napojami i słodyczami. Dzięki silnie zakorzenionej tradycji na zabawie nie zabrakło wróżb. Było lanie roztopionego wosku, wróżba z trzewikami, a także losowanie rekwizytów, które wskazywały jaką pracę wróżący będą wykonywali w przyszłości. Wieczór zakończono tańcami i poczęstunkiem.

 

horizontal rule

Walne zebranie członków ( 07.10.2006 r.)

    Zgodnie z planem odbyło się walne zebranie sprawozdawcze, na którym podsumowano pierwszy rok działalności Stowarzyszenia. Niedługo na stronie dostępne będzie sprawozdanie przedstawione na zebraniu.

 

 

 

horizontal rule

Walne zebranie członków ( 17.09.2006 r.)

     Zarząd Stowarzyszenia informuje i zaprasza wszystkich członków na Walne Zebranie Sprawozdawcze, które odbędzie się 07.10.2006 o godz. 17.00 w klubie STER przy ulicy Młyńskiej. Obecność obowiązkowa.

horizontal rule

Dożynki gminne ( 17.09.2006 r.)

  

 

     W niedzielę 17.09.2006 na stadionie w Bierutowie odbyły się Dożynki, na których prezentowali się lokalni twórcy. Również klub STER zaprezentował swój dorobek. Modele cieszyły się zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci.

 

 

horizontal rule

Piknik z klubem "STER" - 25 lecie ( 27.08.2006 r.)

    Już w sobotę rozpoczęły się przygotowania do pikniku - powstało miasteczko namiotów, w których mieściły się zbrojownia dla rycerzy, wystawa dorobku klubu, loteria oraz scena. Przed niedzielnymi konkursami został również wykoszony i oczyszczony odcinek rzeki Widawy. Przygotowano miejsce na ognisko oraz miejsca dla gości. W niedzielę na pikniku pojawiło się wiele osób. Najwytrwalszych nie wystraszył nawet przelotny deszcz. Nagrodą za wytrwałość była piękna tęcza. Odbyło się wiele konkursów dla dzieci i dorosłych m.in. konkursy plastyczne, rzut kołem ratunkowym na odległość, drużynowa gra w statki, slalom kajakowy. Po zapadnięciu zmroku rozpalono ognisko, przy którym każdy mógł sobie upiec kiełbasę. W dalszej części odbył się fireshow w wykonaniu zaprzyjaźnionego Bartka z koleżankami. Zabawę zakończył występ zespołu Akcenty i pokaz sztucznych ogni. Zdjęcia z imprezy można zobaczyć tutaj.

horizontal rule

Zapraszamy na Piknik z klubem "STER" - 25 lecie( 25.08.2006 r.)

    Piknik odbędzie w niedzielę 27.08.2006r. na brzegu rzeki Widawy, w okolicach mostu na Karwińcu. Rozpoczęcie imprezy godz. 15:00

W programie:
- prezentacja dorobku z działalności klubu
- podziękowania dla Sponsorów
- konkursy, gry, zabawy dla wszystkich
- loteria fantowa (każdy los jest pełny)
- występ drużyny rycerskiej
- wspólne śpiewanie szant przy ognisku
- fire show
- bańki mydlane
- zabawa z zespołem “Akcenty”
- oraz wiele innych niespodzianek

Serdecznie zapraszamy !!!

horizontal rule

Pokaz walk rycerskich  w "Sielskiej Zagrodzie" ( 22.06.2006 r.)

    Drużyna rycerska przy Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Bierutowskiej została zaproszona na występy do Kiełczowa na II Piknik Integracyjny. Celem imprezy było przełamanie barier i budowanie integracji pomiędzy społeczeństwem, a grupą osób niepełnosprawnych. Zdjęcia z występu są do zobaczenia tutaj. Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem umieszczonym w "Gościu niedzielnym". Artykuł można zobaczyć tutaj.

horizontal rule

Zakończył się rok podatkowy 2005. Z tytułu dobrowolnych wpłat 1%, dokonanych przez podatników na rzecz organizacji pożytku publicznego, Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej otrzymało 893,8 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dokonali wpłat na nasze konto.

horizontal rule

Spływ kajakowy ( 30.04.2006 r.)

    Mimo niesprzyjającej momentami pogody odbył się zaplanowany wcześniej spływ kajakowy do Paczkowa. W niedzielę po godzinie 12 w południe z przystani obok mostu na Karwińcu wyruszyło 10 załóg, które mimo deszczu szczęśliwie dotarło, po pokonaniu "przenioski" na moście w Kruszowicach, do przygotowanej wcześniej przystani w pobliżu młynu - elektrowni wodnej w Paczkowie. Kolejna część imprezy odbyła się w Szkole Podstawowowej, gdzie w jednej z sal przygotowany był poczęstunek dla uczestników spływu i gości z Partnerstwa "Doliny Dobrej Widawy". Następnie można było zobaczyć występy młodej drużyny rycerskiej, która mimo deszczu dała z siebie wszystko. Nie zawiódł też zespół "Bierutowianie". W między czasie odbywały się konkursy dla dzieci. Jako niespodzianka wystąpił Bartek Pelc z pokazem Fire-show czyli żonglowaniem płonącym drążkiem i pluciem ogniem. Ze względu na nasilające się opady deszczu niestety nie odbyła się zabawa taneczna z zespołem "Skalar".

Stowarzyszenie pragnie podziękować za pomoc przy realizacji spływu:

- Partnerstwu "Dolina Dobrej Widawy",
- zespołowi "Bierutowianie",
- kawiarni "Agawa" za obsługę gastronomiczną,
- centrum turystyki "Rokana" za wypożyczenie części kajaków,
- lokalnym władzom za pomoc,
- Sławomirowi Mirosław za transport,
- wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.

Zdjęcia ze spływu są do obejrzenia tutaj.

horizontal rule

Przygotowania do spływu kajakowego ( 21.04.2006 r.)

       
    Trwają przygotowania do organizowanego przez Partnerstwo "Dolina Dobrej Widawy" przy współpracy ze Stowarzyszeniem spływu kajkowego rzeką Widawą. Spływ rozpocznie się w niedzielę 30.04.2006 r. przy moście na Karwińcu. Spływ obejmuje trasę Bierutów most na Karwińcu - Paczków młyn. Po zakończeniu spływu zapraszamy na Piknik, który odbędzie się przy Szkole Podstawowowej w Paczkowie. W programie przewidziano:

- gry i konkursy dla dzieci i młodzieży
- występ młodej druźyny rycerstwa Bierutowskiego
- występ zespołu “Bierutowianie”
- zabawa taneczna z zespołem “Skalar”

- wiele innych niespodzianek

 

Zobacz oryginalny plakat informujący o imprezie.

 

    Zapraszamy do odwiedzenia Galerii, w której mozna zobaczyć zdjęcia, na których uwieczniliśmy trud poniesiony podczas naprawy kajaków w klubie Ster i przygotowań do pikniku.

Spływ kajakowy finansowany jest ze srodków unijnych z Sektorowego Programu Operacyjnego w ramach Programu LEADER+

horizontal rule

Zabawa karnawałowa ( 25.02.2006 r.)

    W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Bierutowie przy ul. 1-go Maja odbyła sie zabawa karnawałowa zorganizowana dla dzieci Szkoły Podstawowej. Tematem przewodnim imprezy były "Podróże Baltazara Gąbki" inspirowane ksiązką Stanisława Pagaczewskiego. Zarówno scenografia, jak i przebrania nawiązywały do znanego, głównie starszym uczestnikom, filmu animowanego. I tak na scenie można było zobaczyć słynne auto, którym podróżowali główni bohaterowie, dzieci były przebrane w stroje rozbójników, był kucharz Bartolini Bartłomiej herbu Zielona Pietruszka Mamamija, Smok Wawelski, można było również spotkać słynnego szpiega z krainy deszczowców Karambę. Ci którzy nie posiadali własnych strojów mogli przebrać się za smoki lub pomocników Karamby. Aby nie opaść z sił podczas podrózy uczestnicy zabawy mogli posilić się ciastem, goframi oraz ugasić pragnienie. Zdjęcia z imprezy są do obejrzenia tutaj.

 

horizontal rule

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ( 08.01.2006 r.)

      W tym roku w Bierutowie Orkiestra zagrała po raz kolejny. Organizacją Orkiestry zajęło się  Stowarzyszenie Rozwoju Ziemi Bierutowskiej. 14 finał uświetniły występy dzieci ze szkoły podstawowej oraz  występy gimnazjalistów. W dalszej części odbyły się występy Scholii ks. Jarka połączone z tańcami integracyjnymi oraz występ zespołu "Bierutowianie". Dla orkiestry zagrały również zaproszone zespoły: "Bycza Moc" z Kluczborka oraz zespół "Siloe" również z Kluczborka. Odbyła się licytacja gadżetów związanych z Orkiestrą oraz przedmiotów przekazanych przez bierutowskich twórców oraz przedsiębiorców. O godzinie 20.00 w ramach światełka do nieba odbył się krótki pokaz sztucznych ogni. W tym roku zebrano aż: 4519,61  zł.

Dziękujemy :
- Właścicielom sklepów i stoisk indywidualnych: Jolancie Stępień, Marioli Straszak, Ewie Kryszkowskiej, Wandzie Krawczyk oraz Anecie Plefko,
- Twórcom-amatorom: Bożenie Mojsiejew, Piotrowi Zmarzłemu oraz dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum,
- Krwiodawcom: Bogdanowi Kobiałce,
- UMiG Bierutów za nieodpłatne użyczenie busa,
-
Szkole Podstawowej za nieodpłatne użyczenie sprzętu,
- pensjonatowi "ASTOR" za nieodpłatne udostępnienie sali,
- wszystkim wolontariuszom, darczyńcom i osobom, które przyczyniły się do organizacji tego przedsięwzięcia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy, które znajdują się w galerii oraz artykułu zamieszczonego w Gazecie Oleśnickiej, który znajduje się w archiwum prasowym.

horizontal rule

Ważne informacje

Adres: ul. Koszarowa 1,
56 - 420 Bierutów

tel. kom. 0604 61 66 33

Nr KRS: 0000242755

Nr konta: BS Oleśnica O/Bierutów 21 9584 1018 2002 0201 3693 0001

NIP: 911-190-44-59

REGON: 020251420

Statut Stowarzyszenia

Władze Stowarzyszenia

Rozliczenia roczne

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego